logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Trenérský seminář v Praze prezentoval minibadminton a metodiku Badminton vždy in

V pondělí 8. května proběhl v Praze v tělocvičně SK Prosek Praha seminář pro trenéry pod vedením Petra Báši a Tomáše Krajči. Školení se zaměřilo na trénink minibadmintonu od teoretického základu k praktické ukázce na skupince dětí z badmintonových kroužků a přípravek. Druhý blok pak prezentoval metodický projekt Badminton vždy in.

Úvodní prezentace představila klíčové prostředky kvalitní a efektivní práce s věkovou kategorií 5-9 let. Návod, jak využít snížené sítě, zkrácených raket, zmenšeného kurtu, pomaleji letících předmětů a zejména pak herního principu cvičení, tak, aby trénink respektoval věk dětí a vedl k vyváženému emočnímu nastavení. Na jedné straně motivaci soutěžit, vítězit a stát se v budoucnosti šampionem, na druhé straně ale stejně velké chuti se učit, zlepšovat dovednosti a milovat "proces" tréninku.

Prohlédněte si: prezentace Minibadminton v PDF (Tomáš Krajča, 8. 5. 2017)

Následně měli zúčastnění trenéři možnost sledovat tréninkovou jednotku minibadmintonu, které se zúčastnila desítka dětí z klubu SK Prosek Praha a Badmintonové školy Letňany. Trénink vedli Tomáš Krajča a Anežka Limanovská, a došlo v něm na ukázky hravého rozcvičení s příběhem a využitím prostředí; průpravné hry pro badmintonový hod a správný švih, nácvik různých úderů na snížené síti i nahazování pro horní úder.

Druhá část programu se věnovala prezentaci metodického projektu Badminton vždy in. Petr Báša ve čtyřech blocích prezentoval obecné zásady badmintonové metodiky od pohybu po kurtu (střehové postavení, split-step, rytmus pohybu, správný výpad a recovery step) přes metodiku úderové techniky (význam "nuly", změn držení rakety a včasné přípravy) až k ukázkám konkrétních úderů a cvičení pro zlepšování klíčových dovedností.

Prohlédněte si: videa Badminton vždy in na webu ČBaS (Petr Báša)

Součástí přednášky Petra Báši byla i diskuse na vybraná témata a odpovědi na dotazy trenérů k praktickému provedení cvičení, posloupnosti učení jednotlivých dovedností či cest, jak odstraňovat nejčastější chyby a "zlozvyky".

Semináře se zúčastnilo 16 trenérů z nejrůznějších míst ČR, kteří si tímto splnili povinnost doškolení nutnou pro prodloužení III. či II. trenérské třídy. Nejbližší další školení trenérů budou probíhat už tento víkend – školení pro učitele v rámci projektu Začni s badmintonem v Karlových Varech a školení trenérů III. třídy a Coach Level One (BWF) v Brně.

Sledujte: aktuální semináře pro trenéry a přihlašování

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading