logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Třetí ročník Benátky Masters: síly poměří Wraber, Dratva, Ivanič a Savin

Už potřetí se mezi svátky sjedou do Benátek nad Jizerou čtyři kvalitní singlisté, aby poměřili síly a poprali se o titul z turnaje Benátky Masters. Letos se můžeme těšit na Rakušana Luku Wrabera, Slováka Milana Dratvu, Slovince Mihu Ivaniče a Cristiana Savina z Moldavska. Hraje se 28. prosince.

Vloni se na tomto turnaji pro zvané radoval z prvenství Adam Mendrek. Letos ve startovním poli českou vlaječku nenajdeme, nicméně lze odhadovat, že diváci budou kupředu hnát Cristiana Savina, hráče startujícího v extralize právě za Benátky.

Devatenáctiletý Savin reprezentuje Moldavsko, kde je národní jedničkou. Nachází se na 232. místě světového žebříčku dvouhry mužů a zahrál si třeba i na loňském mistrovství Evropy v Huelvě nebo Youth Olympic Games v Buenos Aires.

Společnost mu na Benátky Masters budou dělat tito soupeři a nejlepší hráči svých zemí:

Rakušan Luka Wraber je mistr Rakouska, několikanásobný účastník mistrovství světa a vítěz nedávného South Africa International. Wraber je ve svých devětadvaceti letech nejzkušenějším z celé čtveřice a aktuálně okupuje 101. příčku, v kariéře byl ale nejvýše na 52. místě světa.

Slovenský šampión Milan Dratva nastupuje letos v extralize za TJ Montas Hradec Králové a v mezičase zkouší štěstí na mezinárodních turnajích. Jeho výsledky podmíněné tvrdým tréninkem v dánském Centre of Excellence mu vynesly současnou 170. pozici. I Dratva jistě bude mít v Benátkách své příznivce.

Posledním do party je Slovinec Miha Ivanič. Tomu je teprve jedenadvacet let, už se ale dokázal vyšvihnout až na 138. místo žebříčku ve dvouhře mužů, nyní je 168. Ivanič má ve své sbírce kromě slovinského mistrovského titulu i bronzovou medaili z juniorského ME ve smíšené čtyřhře.

Největší podporu na Benátky Masters může očekávat Cristian Savin. Autor: Badmintonphoto.


A jaký program na návštěvníky turnaje Benátky Masters čeká?

V sobotu 28. prosince v 11:00 začíná první semifinále, po němž ihned následuje druhé. Dvojice vzejdou z losu, který v Benátkách proběhne o den dříve.

Zhruba od 13:00 do 17:00 pak hala poslouží pro badmintonu chtivou veřejnost, která si bude moci na turnajových kurtech zahrát a zúčastnit se třeba badmintonového maratonu.

V 18:00 bude zahájen souboj o třetí místo a následně přijde na řadu finále, z nějž vzejde vítěz třetího ročníku Benátky Masters.

"Celým dnem bude provázet moderátor rádia Signál Roman Klesa a kromě kvalitních badmintonových zápasů se diváci mohou těšit na vystoupení indonéského tanečního souboru a mažoretek, tombolu a autogramiádu hráčů," stojí v tiskové zprávě k turnaji.

"Rád bych poděkoval všem, kteří se podílejí na organizaci tohoto turnaje. Dále bych rád poděkoval Středočeskému kraji a paní hejtmance, z jejíhož fondu byla akce podpořena. Dále všem partnerům našeho klubu, bez nich bychom akci takového významu nemohli upořádat," říká prezident klubu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou Petr Martinec.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading