logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tři nejlepší zápasy z úvodních dvou dnů mistrovství světa.

Na mistrovství světa uvidíte víc krásy než na výstavě Caravaggia, ve všech filmech Pedra Almódovara nebo na přehlídce Miss léto 2013 – tedy pokud máte smysl pro badminton. Tři nejlepší zápasy dosavadního průběhu vám nabízíme v tomto článku.

 
Chen Xu, Jin Ma (1., Čína) vs. Mads Pieler Kolding, Kamilla Rytter Juhl (Dánsko)
V součtu výšek bezmála čtyřmetrový dánský pár byl dlouho lepší, vyhrál první set, určoval tempo hry v úvodu setu druhého. Potom ale začal především Pieler Kolding příliš bránit a za polovinou třetí sady se jejich hra sesypala jako domeček z peří.
 
 
Rasmus Bonde, Mads Conrad-Petersen (Dánsko) vs. Yonathan Suryatama Dasuki, Hendra Aprida Gunawan (Indonésie)
O čest vyzvat světové jedničky bojovali oba páry přes hodinu. K délce zápasu přispěla i absence koncového úderu na obou stranách. Chytrá dánská hra se snahou ovládnout síť byla v závěru druhého setu na lopatkách, soupeři měli mečboly, ale Dánové těžkou chvilku přestáli.    
 

Tommy Sugiarto (8., Indonésie) vs. Hans-Kristian Vittinghus (Dánsko)
HKV obhajoval čtvrtfinále z předchozího šampionátu a i do Guangzhou přijel výborně připraven. Typický pohyb, rychlé útočné výpady a bojovnost v množství větším než malém. Ale na útočné údery Tommyho Sugiarta ze zadní části kurtu byla i Vittinghusova rychlost často pomalá. 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading