logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

"Uvidíme, zda nás překvapí nějaké juniorky," říká před MČR v Plzni deblová specialistka Michaela Fuchsová

O Michaele Fuchsové se dá říci, že je asi jedinou opravdovou specialistkou na dámský debl u nás. Kromě toho, jak se připravovala na obhajobu dalšího titulu na MČR v Plzni, jsme se jí proto ptali i na to, jakou krásu v této disciplíně spatřuje.

Jak ses připravovala na letošní MČR a jak tento turnaj zapadá do tvé aktuální sezóny?
Na letošní mistrovství jsem se připravovala v Hradci Králové, stejně tak jako předešlé sezóny. Pod vedením Petra Báši, společně s Bětkou a naší tréninkovou skupinou. Na MČR budu hrát párové disciplíny, trénink se tedy zaměřoval na dámskou čtyřhru a smíšenou čtyřhru. V týdnu před MČR už jen ladíme poslední detaily a odehrajeme více tréninkových zápasů.

Dokázala bys, prosím, jmenovat největší soupeřky v dámském deblu?
Vzhledem k tomu, že se jedná o dámský debl, je toto asi nejtěžší otázka (smích). Dámský debl se v posledních letech stal oblíbeným v juniorských kategoriích, tak uvidíme, zda nás nějaký juniorský pár překvapí.

Michaela Fuchsová a její partnerka Alžběta Bášová. Foto: Lenka Johánková.

Jak ještě více motivovat mladé české badmintonistky, aby se věnovaly hlavně deblu jako ty a staly se specialistkami?
Myslím si, že dámský debl v poslední době začíná být více atraktivní, než byl předtím. V ostatních státech je dámský debl na stejně úrovni jako všechny ostatní disciplíny. Bylo by příjemné, aby tomu bylo tak i u nás. Celkově si myslím, že dámský debl je atraktivní už tím, že zápasy jsou často vyrovnané. Na mezinárodních turnajích jsou v deblu vidět opravdu dlouhé výměny a celkově dlouhé zápasy, častokrát delší než hodinu. To se bohužel zatím o deblu u nás říct nemůže.

Jaké máte s Bětkou dlouhodobé mezinárodní cíle? Na podzim jste ohlásily turnajovou šňůru, pak vás ale zbrzdilo zdraví...
Bohužel ke konci sezóny nás potkalo lehké zranění, kvůli kterému jsme se musely odhlásit z turnajů. Zúčastnily jsme se turnaje v Estonsku, který jsme braly jako přípravný na MČR. Nyní nás čeká samotné mistrovství a po něm se odebereme společně s týmem do Francie na mistrovství Evropy družstev můžu a žen. Osobně se na tento turnaj těším vzhledem k atmosféře, která na tomto turnaji panovala naposledy, a taky kvůli tomu, že mám turnaje družstev opravdu ráda.

Tipni, prosím, vítěze ostatních disciplín.
V mixu tipuji na vítěze Bětku s Kubou, myslím si, že stále nemají konkurenci. Osobně se těším na singlové disciplíny, kde si favorita tipnout nedokážu. V pánském singlu si myslím, že jsou adepti na vítězství minimálně tři hráči. V pánském deblu přeji výhru Jaromíru Janáčkovi a Tomáši Švejdovi. Samozřejmě budu fandit klukům od nás z Hradce.

Přidají Fuchsová s Bášovou další společný titul v dámském deblu? Foto: Lenka Johánková.

Co bys vzkázala fanouškům a případným divákům MČR v Plzni?
Můžete se těšit na skvělý badminton v podání našich reprezentantů a stejně tak mnoha dalších, kteří se mistrovství účastní. Myslím si, že pro spoustu hráčů je mistrovství dost emoční a berou ho jako jeden ze svých nejdůležitějších turnajů v sezóně. Hrát na domácí půdě je vždy trochu jiné něž na té zahraniční. Každý se zde snaží ukázat své maximum a u nás tomu nebude jinak.

Čtěte také:

Alžběta Bášová před MČR, kde bude obhajovat tituly v mixu i deblu: "Už se hrou můžu zase víc bavit"
"Jdeme do toho naplno srdcem," hlásí před obhajováním titulu ve čtyřhře mužů Jaromír Janáček a Tomáš Švejda
"MČR? Rozhodně důležité. Pocit z vítězství se mi nikdy neomrzí," říká před Plzní Jakub Bitman. Nastoupí v mixu a dvouhře
"Cítím se tak dobře, jako už dlouho ne," říká před MČR Tereza Švábíková. V Plzni bude útočit na čtvrtý titul
Obhájce titulu ve dvouhře mužů Adam Mendrek před MČR v Plzni: "Vím, že na to mám. Je to jen o nastavení v hlavě"
Zajímavosti MČR v Plzni, které vypukne za dva týdny: fixní výška podání, show s pojídáním pizzy či společenský večer jako ples

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading