logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Jakob Toft radí malým minitonistům.

V Brně a Praze proběhly semináře o minitonu s dánským trenérem

Vedoucí lektorské rady ČBaS Markéta Osičková referuje o seminářích tzv. minitonu, tj. badmintonu pro děti do 9 let věku. Semináře pod vedením dánského kouče Jakoba Tofta se konaly v Praze a Brně o uplynulém víkendu.

Tento víkend 27. – 28.1.2018 jsme v Brně a v Praze přivítali dánského trenéra Jakoba Tofta, který je jedním z hlavních metodiků minitonu (badmintonu do 9 let) v Dánsku.

Oba semináře se brzy naplnily a potěšilo nás, že se zúčastnili jak začínající trenéři hledající inspiraci a ochotní se učit, tak i velmi zkušení trenéři s bohatou trenérskou praxí.

Získání dobrých a správných badmintonových návyků u nejmladších dětí je důležitým základem pro jejich další badmintonový růst a je skvělé, že si právě toto naši trenéři začínají uvědomovat.

Seminář o minitonu v Praze.

Dopolední program byl věnován fungování minitonu s důrazem na získání rodičů ke spolupráci s klubem a trenéry, jejich zapojení do organizace tréninku (nahazování) i sdílení a budování klubové filosofie. Ranní praktické ukázky byly věnovány využití mnoha tréninkových pomůcek – plácačka na mouchy, házecí pytlík, krátká raketa, žebříky, kužele, nafukovací balónky atd. Trenéři měli možnost si některé vyzkoušet včetně praktického rozvíjení cvičení např. s ohledem na styl učení u dětí.
 
V odpoledních hodinách jak v Brně, tak v Praze dorazila skupinka 8 – 11 dětí, na kterých Jakob Toft ukázal hodinu vedení tréninku minitonu včetně zapojení trenérů v rolích rodičů. Maximální důraz ve všech cvičeních kladl na jejich kvalitní a správné provedení, z techniky pak na držení rakety volně v prstech, na rotaci předloktí, z pohybu pak zdůrazňoval split step a postavení bokem s přeskočením do zadní části kurtu.
 
Na jednoduchých badmintonových cvičeních (nahazování shora nebo spodem na síť či hra ve vymezeném prostoru s úkolem) dokázal
nastínit, jak také vytvářet taktická cvičení a rozvíjet taktické myšlení rodičů i dětí.

Momentka ze semináře v Brně.

Věříme, že si trenéři ze semináře odnesli něco nového nebo alespoň inspiraci či zamyšlení, a budeme držet palce při plánování a realizaci minitonu v jejich klubech.
 
Sestříhaný obrazový materiál zveřejníme na webu ČBaS po jeho zpracování.

Markéta Osičková

 
Prezentaci ze semináře v angličtině najdete ZDE nebo v sekci Metodika.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading