logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Van Coppenolle si zahrála osmifinále German Junior jako jedna ze dvou Evropanek

Jen dvě hráčky z Evropy postoupily ve dvouhře dívek do osmifinále German Junior v Berlíně. Je velmi radostné, že jednou z nich byla i česká juniorská reprezentantka Tallulah Sharleen Van Coppenolle.

Po včerejších zápasech a postupu mezi 32 nejlepších singlistek si Van Coppenolle schovala nejlepší výkon na dnešek. Šestnáctá nasazená Dánka Laura Fløj Thomsen se musela z turnaje "pakovat" po prohře 18:21, 21:19 a 16:21 a česká reprezentantka se tak probila k výtečnému úspěchu. Druhou Evropankou v osmifinále byla Srbka Marija Sudimac, jinak samá Asie.

Ve večerním zápase už Van Coppenolle nestačila na Malajsanku Myishu Mohd Khairul poměrem 12:21 a 17:21 (na tournamentsoftwaru je chybný a pro českou hráčku nelichotivý výsledek druhého setu 7:21).

"Na tenhle turnaj jsem se opravdu těšila! Loni jsem bohužel svůj zápas musela skrečovat, letos jsem si to o to víc užila. Myslím, že cenný skalp je pro mě hráčka z Dánska, a vidím, že i hráče na takové úrovni můžu porazit. Poslední zápas byl už vyčerpávající, ale nedalo by se říct, že jsem byla nějak výrazně pozadu. A mix byl za mě suprovej! Bojovali jsme a troufám si říct, že jsme odehráli velmi vyrovnaný zápas se specialisty z Indonésie."

V poslední větě naráží Van Coppenolle na zápas třetího kola, kde spolu s Janem Janoštíkem tři sety vzdorovali indonéskému páru Crissandy Santosa, Melani Mamahit a prohráli až 22:20, 13:21 a 15:21. 

Tallulah Sharleen Van Coppenolle si zahrála osmifinále German Junior. Foto: Bastian Zimmermann. 

V pátek se v soutěži mixů představily ještě další dva české páry. Lucie Krpatová s Martinem Dostálem prohráli s Němci Sonnenscheinem a Michalski 11:21 a 18:21, Jakub Reichman s Martinou Ševčíkovou s Thajci Jitjaipuree, Puangsawat 18:21, 18:21.

Výsledky German Junior najdete zde.

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading