logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Večerní semifinále mistrovství světa: Boe a Mogensen jsou ve finále i s červenou kartou!

Páry Mathias Boe - Carsten Mogensen a Kamilla Rytter Juhl - Christinna Pedersen usilují o postup do finále mistrovství světa. Přímý přenos všech semifinálových duelů můžete sledovat od 12:00 našeho času na Youtube kanálu BWF

A pak že se historie neopakuje! Před rokem v semifinále olympijských her sehráli Mathias Boe a Carsten Mogensen svůj životní zápas, ve kterém porazili korejskou dvojici Lee - Sung. Dnes opět semifinále, opět na tři sety, opět strhující podívaná od začátku do konce a opět s korejským párem, tentokrát Kim - Kim.

Nevyužité dva setboly v prvním setu mohly mrzet, ale ve druhé sadě se podařilo zklidnit emoce, zpřesnit hru, také herní úroveň korejských soupeřů šla trochu dolů. První set 21:23, druhý 21:18 - a také se žlutým varováním za zdržování hry.

 

Zápas si můžete v klidu vychutnat ze záznamu.

Ve třetím setu ale oba páry předvedly zatím nejlepší čtyřhru na šampionátu.

Výtečná taktická hra Dánů, dobré ovládnutí sítě, proti korejskému postřehu a tradičně perfektní ofenzivě, s velmi dobře zvládnutými kontry. Přetahovanou bod po bodu přerušil dánský pár právě včas, když za stavu 18:17 zvládl důležitou výměnu. Ale po jejím konci Mogensen oslavoval vítězným rykem směrem k soupeři, což nekompromisní rozhodčí ocenila dalším napomínáním - a protože už žlutá karta byla udělena, vytasila ze své náprsní kapsičky kartónek červené barvy!

Stav měl být 19:17, namísto toho bod pro Korejce. Za stavu 19:18 ale Mathias Boe podruhé za sebou returnoval stylem "úder - páska - nechytatelné prasátko"! 20:18, dva mečboly pro dánský pár. Hned ten první Boe s Mogensenem proměňují a stejně jako loni na olympijských hrách si i na mistrovství světa zahrají ve finále! 

Udatně bojovaly také Dánky Kamilla Rytter Juhl a Christinna Pedersen - a mimo jiné také ony si zblízka prohlédly žlutou kartu! 

Proti Číňankám Yu a Wang, nejlepšímu světovému páru posledních let, který si ale svou pověst notně pošramotil loňským skandálem na olympijských hrách, vyhrály druhou sadu a velmi dobře vzdrovaly ještě v úvodu třetí sady. Na vítězství to nakonec nestačilo, ale bronzová medaile bude velmi příjemnou vzpomínkou na začátek srpna 2013 v Guangzhou.

Jestliže odpolední zápasy byly svižné a za dva sety hotové, ty večerní se změnily ve velké bitvy.

Lee Chong Wei až po 70 minutách udolal domácího Du 20:22, 21:12 a 21:15, pár Xu a Ma korejskou dvojici Shin - Eom 21:15 a 21:17 a v závěru dne 73 minut plných výborné smíšené čtyřhry, kde olympijští vítězové Zhang a Zhao nestačili na indonéský pár Ahmad - Natsir, kterému podlehli 21:15, 18:21 a 13:21.   
 
Semifinálové zápasy evropských hráčů

Boe, Mogensen (3., Dánsko) vs. Kim, Kim (5. Korea) 21:23, 21:18 a 21:18

Rytter Juhl, Pedersen (4., Dánsko) vs. Yu, Wang (1., Čína) 14:21, 21:14 a 15:21
 
Přehled všech semifinálových utkání
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading