logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Velký úspěch na Austrian Open 2020: stříbrná medaile pro Bášovou s Kaistim

Poněkud nečekaným a hodnotným úspěchem pokračuje badmintonová kariéra naší nejlepší mixérky Alžběty Bášové. Po ukončení dlouholeté spolupráce s Jakubem Bitmanem si připisuje Bášová do seznamu úspěchů stříbrnou medaili z Austrian Open, na kterém startovala po boku finského páraře Antona Kaistiho.

Pro Bášovou s Kaistim se jedná o druhý společný turnaj. O to hodnotnější je právě stříbrná medaile, ještě k tomu na turnaji úrovně International Challange. 
 
Zlatou tečku za svým rakouským působením česko-finský pár nakonec nemohl napsat, a to kvůli dvojici z Dánska Jeppe Bayovi a Saře Lundgaard. 
 
Přitom oba začátky setů vypadaly slibně.
 
V úvodní části první sady oba páry získávaly své body především pokrytím přední části kurtu. Za stavu 4:4 Bášová s Kaistim odskakují pěti body v řadě. Kaisti kvalitně pokrývá střední část kurtu, jeho nečekané a rychlé údery na Dány platí.
 
Bohužel vzápětí dochází ke špatnému odhadu autu, jedné taktické chybě, česko-finský pár povoluje v tvorbě tlaku a do pauzy vstupují Dánové jako vedoucí se skóre 11:10.

Alžběta Bášová a Anton Kaisti přiváží z Rakouska stříbrné medaile. Foto: Badminton Europe/Oleg Hartsenko.
 
Následné prasátko vrací Bášovou s Kaistim do hry, hned v dalších výměnách ale následují tři nevynucené chyby. Set se začíná lámat po servisové chybě za stavu 13:15 (z pohledu Bášové s Kaistim) a následném prolomení obrany Bášové - 13:16. Po minutí míčku na síti ze strany česko-finského páru Dánové odskakují na stav 14:18. Tento náskok si již udrží do konce setu, ve kterém dánský pár vítězí poměrem 21:16.
 
Začátek druhého setu je prakticky stejný jako v setu prvním. Kaistiho útoku začíná dělat čím dál větší problém precizní obrana dánského páru. Po několika chybách obou dvojic je stav srovnán na 9:9. Do pauzy jdou s vedením tentokrát Bášová s Kaistim.
 
Po pauze bohužel opět následuje mírný výpadek česko-finské dvojice, která si nyní nerozumí po taktické stránce. Toho využívá dánský hráč, který křižnou smečí potvrzuje náskok Dánů 11:15. 
 
Následující výměny ve většině případů rozhodne rozehrání nebo přímo ukončení třetího míče po nepřesných příjmech. Bášová s Kaistim ještě kosmeticky upravují skóre a odvracejí první mečbol. Na ten druhý ale již reagovat nestačí a Dánové vítězí poměrem 21:16 a 21:13.
 
I přes nevydařené finále si Bášová připisuje na konto jeden z nejvýraznějších úspěchů poslední doby. Naposledy si totiž český badmintonový pár zahrál ve finále turnaje úrovně International Challange přes sedmi lety! A byla to právě Bášová s Bitmanem, kteří brali na Czech International 2013 v Brně stříbro.

Alžběta Bášová a Anton Kaisti budou z Rakouska odjíždět spokojení. Foto: Alžběta Bášová.
 
Stříbrná medailistka Alžběta Bášová hodnotí své vystoupení na Austrian Open:

"Výsledek finále mě dneska vážně štve, nikdo nechce prohrát, když už je tak "blízko". Soupeři nás udolali výborným podáním a skvěle pokrytou sítí, dnes byli určitě lepší a právem berou nejvyšší post.
 
Na druhou stranu, aby člověk mohl prohrát ve finále, znamená, že se do toho finále musí dostat, a obzvlášť na takhle nabitém turnaji se to počítá. Druhé místo na druhém společném turnaji během olympijské kvalifikace na jednom z nejsilnějších turnajů ICH v Evropě je přeci jenom něco, co si ráda napíšu na jednu z horních příček ve výčtu dosavadních úspěchů. 
 
Na závěr bych chtěla moc poděkovat všem, kteří mě všemožně podporovali a napsali spoustu krásných zpráv, jste skvělí, děkuju moc!"

Výsledky finálových utkání Austrian Open 2020.
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading