logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Volný den na MSJ: Ohlédnutí za soutěží družstev, tři čeští hráči nasazení mezi jednotlivci.

Mistrovství světa juniorů v japonské Čibě má za sebou volný den, přelom mezi včera ukončenou soutěží družstev a zítra začínající soutěží jednotlivců.
 

Stříbrné Japonsko, vítězná Čína, bronzová Korea.

Soutěž družstev zakončil nezapomenutelný duel o zlatou medaili, ve kterém Čína porazila domácí tým 3:2, když rozhodující bod získala čínská smíšená dvojice po výhře 24:22 ve třetí sadě, když před tím japonskému páru odvrátila mečbol!
 
Český tým obsadil 25. místo.

Český tým na mistrovství světa juniorů.
 
„Podrobnější hodnocení výsledků družstva včetně jednotlivých hráčů bych nechal raději až na později, po skončení celého mistrovství. Snad jen tolik, že soutěží družstev jsme prošli se skóre 3:3, přičemž s vítězstvím v prvních dvou zápasech proti Tchaj-wanu a Rusku nešlo reálně uvažovat. Nejvíc samozřejmě mrzí porážka od Austrálie, zvlášť při pohledu na její další cestu turnajem,“ začal první hodnocení Petr Koukal st.
 
„Měli jsme zaděláno na nejlepší výsledek v družstvech na MSJ za posledních mnoho let, ne-li vůbec nejlepší, ale nakonec z toho vyšlo „jen“ to 25. místo. Teď se už musíme soustředit na individuální část šampionátu a zkusit právě tam udělat nějaký dobrý výsledek, který by nás mohl posunout do kategorie úspěšných výprav,“ vysvětluje reprezentační trenér českých juniorů.
 

Trofeje pro nejlepší družstva.
 
A první krok na cestě za úspěchem vypadá velmi dobře.
 
Hned tři čeští hráči budou v soutěži jednotlivců mezi nasazenými. Adam Mendrek a Lucie Černá ve dvouhře a Lucie Černá spolu s Jaromírem Janáčkem ve smíšené čtyřhře, vždy shodně na pozici 9. – 16.   
 
Do soutěže se dále zapojí Michal Světnička, Monika Světničková a Ivana Zychová.
 
V zítřejších zápasech úvodních dvou kol čeká český tým – vedle výše jmenovaných hráčů také trenérské duo Petr Koukal st. a Stanislav Kohoutek – nejméně osm zápasů, v případě úspěchu v prvním kole ještě více.
 
Hlavní hvězdou turnaje je bezpochyby Dán Viktor Axelsen, který bude útočit na svůj druhý titul juniorského mistra světa. Vedle kvality svých soupeřů se bude muset velmi rychle srovnat s časovým posunem, když k prvnímu duelu nastoupí už pár hodin po příletu do Japonska z Paříže, kde ještě v neděli odpoledne hrál finále turnaje Super Series. 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading