logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Na průběh MČR 2020 v Plzni by měla opět dohlédnout i Michaela Bencová. Foto: Lenka Johánková.

Výhledy na rok 2020: MČR v Plzni, olympiáda v Tokiu, pět mistrovství Evropy, Karviná se vrací

Rok 2020 je pro všechny sportovce rokem olympijským, přinese ale i mnoho ryze badmintonových akcí velkého významu, na které bychom se měli pořádně připravit.

Vrchol domácí sezóny přijde už na přelomu ledna a února, kdy se opět v Plzni odehraje mistrovství republiky dospělých. V kalendářích si rezervujte datum 31. 1. – 2. 2. Podrobnější informace o letošním republikovém šampionátu přineseme v následujících dnech, turnajový web naleznete zde.

Vzápětí (11. – 16. 2.) vyráží naše dospělá reprezentace na mistrovství Evropy družstev mužů a žen do francouzského Liévinu.

14. 2. pak na témže místě zahájí svůj evropský šampionát mládežníci do 15 let. I mezi nimi bude mít Česká republika své zástupce.

V březnu (12. – 15. 3.) se zraky všech domácích fanoušků zase jednou upřou na Karvinou, kde se po roční pauze bude konat KaBaL International. Turnaj kategorie International Series s dotací 10 000 dolarů by měl s ohledem na blížící se konec olympijské kvalifikace přilákat silnou mezinárodní konkurenci včetně všech našich reprezentantů.KaBaL International v Karviné bude tradičně sázet na vysokou diváckou účast. Foto: Ladislav Káňa.

V kalendáři nejvýznamnějších badmintonových akcí v ČR je opět Czech U17 International v Českém Krumlově. Přední hráči evropského okruhu do 17 let se na jih Čech sjedou 2. – 4. dubna.

O víkendu 18. – 19. 4. se v Praze ve Vinoři uskuteční Finále play off, které určí vítěze a další medailisty letošního ročníku extraligy.

V následujícím týdnu se pak na Ukrajině v Kyjevě koná poslední turnaj, kde budou moci evropští badmintonisté získat body do olympijské kvalifikace. Je jím mistrovství Evropy (21. - 26. 4.).

23. – 27. června se v polském Bialystoku koná pro změnu mistrovství Evropy klubů, kde by měl Česko reprezentovat vítěz letošního ročníku extraligy.
Medailisté mužského singlu na předchozím mistrovství Evropy v Huelvě. Foto: Mark Phelan/Badminton Photo.

Olympijské hry v Tokiu, kde bychom rádi viděli i české zástupce, mají badmintonový turnaj na pořadu od 27. 7. do 3. 8.

Pořádně "nabušený" bude letošní říjen.

Nejprve je na programu mistrovství světa juniorů v novozélandském Aucklandu (28. 9. – 11. 10.), následuje tradiční Czech Open v Brně, turnaj letos povýšený na kategorii International Challenge s dotací 25 000 dolarů (15. – 18. 10.), a na přelomu října a listopadu si nejlepší evropští junioři dají zase po dvou letech dostaveníčko na mistrovství Evropy do 19 let. To se koná v polských Hliwicích (30. 10. – 8. 11.).

13.-15. listopadu se pak v Orlové uskuteční již 25. ročník (!) juniorského mezinárodního mistrovství Czech Junior

Po dvou letech budou v prosinci opět v několika městech po Evropě odehrány skupinovým systémem kvalifikace na mistrovství Evropy družstev. Podrobnosti "české" skupiny zatím známy nejsou, víme jen datum 4. – 6. 12.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading