Toto je starý web.

Za měsíc badmintonový středobod světa: Stade Pierre de Coubertin.

Jméno zakladatele moderních olympijských her nese hala, kde se odehraje 18. mistrovství světa v badmintonu – Stade Pierre de Coubertin. Hala se nachází na Avenue Georges Lafont, nedaleko samotného centra francouzské metropole. A na konci srpna i centra světového badmintonu.

Stade Pierre de Coubertin byl postaven pro Mezinárodní výstavu Expo 1937 a přestavěn po 2. světové válce, během které byl vybombardován. Svého vrcholu dosáhl v 50. a 60. letech 20. století, kdy hostil věhlasné boxerské zápasy.

Každý rok se v této víceúčelové hale koná přes 100 sportovních událostí zahrnující sporty jako judo, karate, box, šerm, tanec, gymnastika, basketbal, házená a od roku 2007 také badminton s turnajem French Super Series. Hlavní hala je součástí sportovního komplexu, který zahrnuje 2 vedlejší haly, střelnici a konferenční místnost.

V roce 1990 zrenovovalo město Paříž sportovní halu tak, aby splňovala přísné mezinárodní standardy – hrací plocha byla rozšířena, šatny pro sportovce byly rovněž přestavěny, přibyl VIP salónek a press centrum, u vchodu do haly byla instalována skleněná stěna o velikosti 1000m².

Nejvyšší počet míst pro diváky (při házené) je 4016, na světovém šampionátu bude kapacita o něco nižší – 3900 diváků.

Před nimi se s přibývajícím počtem odehraných zápasů bude snižovat počet kurů. Začne se na 4 kurtech, čtvrtfinále už se budou hrát jen na 2 kurtech a semifinálové a finálové zápasy na jediném centrálním kurtu.

Vstupenky je možné zakoupit na celý turnaj, část turnaje i jednotlivé dny. Ceny se pohybují od 11 euro (3. kategorie, 1 hrací den) až po 159 euro (1. kategorie, „permanentka“ na celý turnaj).