logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

"Za pět let mě uvidíte mezi nejlepšími hráčkami Evropy," říká Tereza Švábíková pro Badminton Europe

Na webu Badminton Europe je v posledních dnech přáno Čechům. Po Tomáši Švejdovi si můžeme přečíst článek o Tereze Švábíkové, české ženské jedničce a aktuálně 128. hráčce světa.

"Mými cíli je zůstat zdravá a kvalitně trénovat. Posledních několik let jsem bojovala s problémy, které mě ovlivňovaly, takže pokud bych zvládla být na tom v následujících letech dobře, věřím, že se úspěch dostaví," říká Švábíková, jež si velmi považuje bronzové medaile z týmové štafety na Youth Olympic Games 2018 v Buenos Aires.

Švábíková je v současnosti na 128. místě světa, o tři místa a 499 bodů za Kateřinou Tomalovou. Společně jsou pak obě nejlepší české ženy na 139. pozici ve čtyřhře. Toto postavení jim vyneslo kvalifikaci na mistrovství Evropy, které mělo právě dnes začít v ukrajinském Kyjevě.

"Až tyto zlé časy přejdou, potřebuji být dobře připravená. Nemůžu se dočkat účasti na mistrovství Evropy, kam jsem se kvalifikovala ve dvouhře i čtyřhře. To je teď tedy pro mě velká výzva spolu s největším snem poprat se o účast na olympiádě," říká Švábíková, jež v květnu oslaví dvacetiny. "Chci z ME medaili, i když pocházím ze země, kde badminton není typický sport. Ale není to nemožné," hlásí Švábíková.

Tereza Švábíková na letošním MČR v Plzni. Foto: Lenka Johánková.

Jako své hlavní nedostatky, na nichž nyní pracuje, jmenuje fyzickou a mentální připravenost na zápasy. Na závěr článku pro BEC pak Švábíková odpovídá na otázku, kde sama sebe vidí za pět let:

"Pět let je v životě sportovce dlouhá doba, nikdy nevíte, co se stane zítra. Ale věřím, že mě uvidíte mezi nejlepšími evropskými hráčkami. A pokud ne, tak se určitě budu motat někde kolem badmintonu."

Celý článek na webu Badminton Europe čtěte zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading