logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Turnajový plakát láká na souboj Mendrek vs. Louda.

Zajímavosti MČR v Plzni, které vypukne za dva týdny: fixní výška podání, show s pojídáním pizzy či společenský večer jako ples

Republikový šampionát dospělých se letos opět uskuteční v Plzni. Start turnaje je naplánován už na pátek 31. ledna, noví mistři ČR budou známí v neděli 2. února odpoledne. Na co se mohou návštěvníci této domácí události roku těšit?

Předně na ten nejlepší český badminton.

Plakáty k turnaji či první doprovodné video lákají třeba na střet loňského vítěze dvouhry mužů Adama Mendreka s předloňským šampiónem a domácí plzeňskou nadějí Janem Loudou. Své k tomu ale budou chtít říci určitě i Milan Ludík jako česká žebříčková jednička a největší želízko v boji olympiádu či předloňský vicemistr Ondřej Král, jenž vloni kvůli zranění nestartoval. A nezapomínejme na další hráče a juniory!

Více o prognózách v jednotlivých disciplínách si budeme moci povědět až po uzavření přihlášek, tedy po 24. lednu. Zatím se můžete podívat na přímé postupující.

Hlavně pro hráče a jejich trenéry je důležité vědět, že na letošním MČR bude poprvé aplikován systém na měření výšky podání, která je na mezinárodních turnajích fixně stanovena na 115 cm. Dopomohou k tomu standardizované "měřáky", které známe právě ze zahraničních kolbišť.

Na letošním MČR bude poprvé aplikován systém na měření fixní výšky podání. Foto: Lenka Johánková.

Turnaj bude stejně jako vloni po celou dobu, tedy od pátečního rána až do vyhlášení poslední disciplíny po nedělním finále, živě streamován ostřílenou společností JAZA. Kamery budou snímat všech pět kurtů v plzeňské Městské sportovní hale a jejich záběry poběží nejen na Youtube kanálu Czech Badminton, ale i na svazovém Facebooku a pravděpodobně i ČT Sport.

Facebookou stránku MČR 2020 najdete zde.

Rozhovory s vybranými hráči i organizátory turnaje povede letos herec a moderátor Vilém Dubnička. Ten je znám třeba z České televize díky pořadu Cyklotoulky.

Oživení sobotního programu mezi čtvrtfinále a semifinále by měla zajistit veřejná soutěž v pojídání pizzy ve stylu "3 proti 1": kdo se se dvěma kamarády postaví Radimu Dvořáčkovi, mistrovi světa v této disciplíně, jehož specialitou je giga pizza?

MČR dospělých nabídne nejlepší český badminton. Foto: Lenka Johánková.

Mistrovství republiky dospělých má vedle sportovní stránky vždy i stránku společenskou. Do dějiště turnaje se sjíždějí osobnosti i z těch nejvzdálenějších větví české badmintonové "rodiny" včetně mnoha významných hostí.

Nezbytnou součástí akce je proto i společenský večer. Ten bude jako již tradičně patřit slavnostnímu vyhlášení ankety Badmintonista roku, na nějž naváže neformální zábava. To vše se odehraje v prostorách Restaurace ALFA v sobotu 1. února od 20:00.

"Společenský večer bude pojatý jako "OPEN", tedy bez omezení počtu účastníků a s živou hudbou. To znamená, že po skončení oficiální části bude pokračovat jako ples/zábava," říká hlavní organizátor MČR Tomáš Knopp.

Propozice na MČR 2020 najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading