logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Základní část extraligy skončila, ovládly ji Benátky bez ztráty bodu. Meteor porazil FSpS

Jednoznačné, ale přesto zajímavé výsledky nabídlo čtvrté a poslední kolo základní části extraligy, které se odehrálo v neděli na čtyřech místech republiky. Meteor ve šlágru kola porazil FSpS MU 6:2, Krumlov si poradil s Montasem 7:1, Klimkovice nestačily na Slatinu 2:6 a Benátky jasně přehrály Plzeň 8:0.

S přepočtem bodů v tabulce a konečným pořadím po základní části si počkejme na kontrolu STK a oficiální výsledky, zatím můžeme alespoň nahlédnout do zápisů o utkání:

Meteor "doma" v Benicích porazil FSpS 6:2 a opravdu šlo o asi nejdramatičtější utkání tohoto kola.

Tři zápasy se hrály na tři sety a dvakrát se radoval Meteor: semifinalistka MČR Sabina Milová porazila finalistku Zuzanu Pavelkovou ve dvouhře i ve čtyřhře, kde byly oběma ženám partnerkami Petya Nedelcheva, respektive Magdaléna Lajdová.

Adam Cwalina s Magdalénou Lajdovou naopak zvládli koncovku třetího setu proti Pavlu Drančákovi a Nedelchevě (18:21, 21:15, 21:19).

Mužské debly skončily smírně, Michal Rogalski s Janem Loudou porazili Vojtěcha Šelonga s Raulem Mustem, Adamové Cwalina s Mendrekem ale zdolali Drančáka se Steffenem Rasmussenem.
Meteor porazil FSpS 6:2. Foto: Sokol Meteor Praha Radotín.

To bylo ale ze strany brněnského celku všechno, tři pánské singly šly totiž za domácími.

Když Jan Louda prohlásil během letošního MČR po porážce od Adama Mendreka, že "dnes to byla spíše exhibice a příště už pořádně", mnozí se nad tímto sebevědomým prohlášením pousmáli. V neděli ale Louda ukázal, že svá slova myslel vážně, a Mendreka porazil 21:18 a 21:13.

"V mých očích to byl na rozdíl od Rakouska starý dobrý Honza Louda, koncentrovaný a povzbuzující se. Naopak Adam nevypadal úplně ve své kůži," sdílí svůj postřeh přítomná redaktorka Czech Badmintonu Kateřina Hejdrychová.

A protože i Steffen Rasmussen porazil Jana Janoštíka 21:15 a 21:13 a Michal Rogalski trochu překvapivě Raula Musta 21:17 a 21:19, mohl se radovat Meteor z výhry. Ani ta by jej však neměla ochránit před třetím místem, a tedy nástrahami čtvrtfinále – počkejme si na oficiální tabulku.

Zajímavě se vyvíjelo i utkání mezi Klimkovicemi a Slatinou, na které do SC Fajne přišlo kolem 120 diváků. Lukasz Moren s Martinou Repiskou zvládli svůj mix proti Ondřeji Královi a Dominice Budzelové, současně ale Kateřina Tomalová ukázala, že je po turnaji v Rakousku v dobré formě, a porazila 89. hráčku světa Kate Foo Kune 21:14 a 21:19.
Slatina zvládla utkání s Klimkovicemi. Foto: SK Stavos Brno Slatina.

Když vzápětí Král s Christianem Lindem Thomsenem vyhráli první set nad Milanem Ludíkem a Michalem Světničkou, výsledek utkání by si troufl tipovat málokdo. Jenže Ludík se Světničkou zvládli zápas otočit (20:22, 22:20, 21:18) a nasměrovali Slatinu k výhře. Ta byla nakonec 6:2 a závěrečný souboj singlových jedniček Linda a Ludíkem se již ani nekonal.*)

V Českém Krumlově se potkaly týmy strachující se o účast ve čtvrtfinále a oba se shodně nemohly spolehnout na podporu všech svých zahraničních posil. Krumlovu opět chyběla Indka Saili Rane, Montas dorazil bez Angličana Nottinghama i Slováka Dratvy.

Skrečovaná dámská čtyřhra z důvodu neúčasti druhé krumlovské ženy byla nakonec jediným bodem Montasu. Vyrovnaný byl i mix, kde Tomáš Švejda s Hanou Milisovou udolali Martina Herouta s Alžbětou Bášovou až 21:18 ve třetím setu. Všechny ostatní zápasy šly za jihočeským týmem, který díky výhře 7:1 pravděpodobně unikne baráži.

To nejjednoznačnější na závěr. Na půdu zatím zcela suverénních Benátek přijela poslední Plzeň, která v této sezóně nepoznala chuť vítězství. A ani ji už nepozná. Domácí vyhráli 8:0 a Plzeň si připsala jen jeden vyhraný set díky Jiřímu Královi na třetím singlu.

Pikantností byl souboj reprezentačních deblových partnerek Kateřiny Zuzákové a Lucie Krpatové ve dvouhře žen, který vyzněl jasně pro prvně jmenovanou (21:6, 21:5).

Benátkám nad Jizerou tak patří pomyslný prezidentský pohár za ovládnutí základní části extraligy. Obhájce bronzových medailí získal maximum možných bodů - 28.

Neoficiální výsledky 4. kola extraligy:

TJ Sokol Klimkovice x SK STAVOS Brno Slatina 2:6
SKB Český Krumlov x TJ Montas Hradec Králové 7:1
BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou x BA Plzeň 8:0
Sokol Radotín Meteor Praha A x BADMINTON FSpS MU A 6:2

*) Aktualizace po kontrole STK 25.2.2019: "Z důvodu nesprávného postavení hráčů do 1. a 2. dvouhry mužů na straně TJ Sokol Klimkovice STK ČBaS provedla opravu zápisu o utkání a dochází k skreči obou zmíněných dvouher ve prospěch SK Stavos Brno Slatina."

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading