logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Závěrečné kolo extraligy: Slatina i Klimkovice se zachránily, do baráže jde s Českým Krumlovem hradecký Montas

Čtvrté kolo a tím základní část extraligy družstev je minulostí. My již víme, které týmy postupují do čtvrtfinálových bojů play-off. Stejně tak je po dnešku jisté, pro která družstva bude letošní ročník pokračovat utkáními o záchranu v soutěži.

Pozn. redakce: jde o předběžné počty, výsledky ani tabulka nejsou oficiálně schválené STK.
 
O prvních dvou nejlepších týmech bylo jasno dokonce již po třetím kole bez ohledu na dnešní výsledky.
 
Nicméně zrovna pro druhý tým tabulky, Sokol Meteor Praha Radotín, se v dnešním utkání s TJ Montas Hradec Králové nejednalo o potvrzení pozice jednoho z favoritů celé soutěže. Naopak. O vítězi rozhodlo až nastavení tzv. zlatým zápasem.

TJ Montas Hradec Králové je nakonec smutným sestupujícm týmem do barážových utkání. Pavel Hubáček.
 
Domácí Montas bodoval ve třech párových disciplínách, Meteor oproti tomu zvítězil ve třech dvouhrách. Remizujícím a klíčovým zápasem se stala druhá dvouhra mužů, ve které Marek Aubus porazil Jana Janoštíka 21:19, 15:21 a 21:18. 
 
Jako nastavený zápas byla určena dvouhra žen. Do ní nastoupila v dresu domácích Alžběta Bášová, jež svedla nečekaně vyrovnaný souboj se Sabinou Milovou v průběhu prvních dvou setů (20:22, 21:19). Ve třetí sadě už česká singlová trojka s jistotou přehrála Bášovou poměrem 21:8 a pomohla k celkovému vítězství Meteoru 5:4.
 
Náročný víkend pro Bášovou (připomeňme její včerejší finálové utkání na Austrian Open)! Malé vítězství pro Meteor, který je po základní části na 2. místě, smolné utkání pro Montas. Kvůli této "prohrané remíze" totiž hradecký tým končí na celkovém 7. místě tabulky. O skóre je na tom lépe tým SK Stavos Brno Slatina.
TJ Sokol Klimkovice jsou dalším účastníkem čtvrfinále play-off. Foto: Patricie Sejková.

Slatina doma přivítala Klimkovice. Aby se severomoravský kádr vyvarovaly sestupu do baráže, musel v tomto utkání čistě vyhrát, tzn. nesměl dopustit nastavení. To se podařilo díky výhře 5:3 a celkově 5. místu v tabulce.
 
Utkání rozhodly, alespoň při pohledu na skóre obou třísetových zápasů, obě čtyřhry mužů. V prvním deblu Klimkovičtí Jakub Bitman s Janem Somerlíkem dokázali porazit Jarolíma Vícena se Sørenem Toftem se skóre 17:21, 21:14 a 21:15. Ve druhé čtyřhře mužů zase Ondřej Král s Karanem Rajanem Rajarajanem zvítězili nad Milanem Ludíkem a Lukaszem Morenem poměrem 21:18, 19:21 a 21:18.
 
Když k tomu připočteme třeba výhru Jakuba Bitmana a Berty Ausbergerové nad Lukaszem Morenem s Wiktorií Adamek 22:20 a 21:19, máme vypsané nejzásadnější momenty celého utkání.
Pro SK Stavos Brno Slatina je to nakonec těsné 6. místo a postup do čtvrfinále play-off. Foto: Patricie Sejková.

V dalších utkáních to již tak napínavé nebylo. Alespoň s ohledem na výchozí tabulku celkového skóre a možnosti postupu či sestupu týmů.
 
BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou potvrdil roli největšího favorita celé soutěže poté, co přehrál družstvo Badminton FSpS MU hladce 7:1. Čestný bod si univerzitní brněnský tým připsal díky překvapivé výhře Víta Kulíška a Magdalény Lajdové nad Rasmusem Kjaerem a Kateřinou Zuzákovou. Benátky jsou tabulkově první, FSpS MU končí po základní části o skóre na čtvrté pozici.

Několik fotografií z utkání najdete na Zoneramě Františka Stýbla.
 
Hráči SK Badminton Český Krumlov již dopředu věděli, že si letos "Černého Petra" v podobě sestupu do baráže vytáhli oni. Přesto to týmu BA Plzeň Krumlovští nenechali zadarmo a ukořistili jediné dílčí vítězství v základních kolech extraligy. BA Plzeň nakonec končí na místě třetím.

Plzeň, která se musela obejít bez Poláka Hawla, zvládla třísetový mix i čtyřhru žen, Krumlov ale překvapil ve dvouhře žen, kde čtrnáctiletá Petra Maixnerová udolala loňskou juniorskou mistryni Terezu Kobylákovou 22:20 ve třetím setu. Další relativně nečekaný výsledek je singlová výhra Matěje Hubáčka nad Bedřichem Valentou, v nastavení pak Tomáš Švejda přehrál Matějova bratra v dresu Plzně Michala.

4. kolo základní části extraligy:

TJ Montas Hradec Králové x Sokol Radotín Meteor Praha A 4:5
BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou x Badminton FSpS MU A 7:1
SK STAVOS Brno Slatina x TJ Sokol Klimkovice A 3:5
SKB Český Krumlov x BA Plzeň A 5:4
 
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading