logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Zdeněk Musil o MMČR: Výborná organizace a skvělý úspěch našich hráčů.

Hodnocení 40. ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky by nebylo úplné bez vyjádření předsedy Českého badmintonového svazu. Ing. Zdeněk Musil ve své funkci předsedy zažil mnoho podařených mezinárodních mistrovství, ale to letošní řadí k těm vůbec nejvydařenějším.
 

Zdeněk Musil a Ladislav Vorel.
 
„Pořadatelé turnaj po dvou letech opět vrátili v Brně do velké Městské haly na Vodově ulici a osobně si myslím, že toto prostředí je pro náš turnaj téměř ideální,“ chválí volbu místa turnaje předseda svazu a chválou nešetření ani směrem k pořadatelům. „Pořadatelský tým pod vedením Ládi Vorla odvedl jako již po několikáté vynikající práci a celý turnaj zvládl jako v minulých letech na výbornou. Jménem ČBaS moc děkuji!“
 
Výborné prostředí doplnily svými výbornými výkony hráči. „Jubilejní 40. ročník mezinárodního mistrovství konaný v roce olympijské kvalifikace sliboval hojnou účast a počet přihlášek nezklamal. Dlouhé waiting listy – dokonce i ve čtyřhře žen! – bohužel naopak přinesly stop pro účast řady českých hráčů, byť jen v kvalifikaci. Diváci však měli možnost sledovat v akci řadu medailistů z mistrovství Evropy a hráčů širší světové úrovně,“ neskrývá Zdeněk Musil radost nad kvalitní účastí.
 
O to více vyniká úspěch našich dvou jedniček, které se i přes nelehkou konkurenci dokázaly prosadit na příčky nejvyšší. „Zejména z pohledu obsazení turnaje považuji vítězství Kristíny a finále Petra za skvělý úspěch našich hráčů. Oba prokázali, že jsou již velmi zkušenými hráči a udělali směrem k olympijskému Londýnu 2012 další významný krok,“ poukazuje Zdeněk Musil na opravdu velmi vydatné příděly Petra Koukala a Kristíny Gavnholt do žebříčku olympijské kvalifikace.
 
Další naši hráči už se tolik neprosadili. Alespoň jeden zápas v hlavní soutěži dokázali vyhrát páry Jakub Bitman – Alžběta Bášová, Tomáš Kopřiva – Ondřej Kopřiva a Kateřina Tomalová – Šárka Křížková, přímo do druhého kola hlavní soutěže poslal los dvojici Lucie Havlová – Alžběta Bášová a potěšitelný byl postup Jana Fröhlicha a Milana Ludíka z náročné tříkolové kvalifikace. „Pro naše další hráče byl turnaj nastavením zrcadla jejich výkonnosti. Věřím, že si odnesli cenné zkušenosti, které jim pomohou v přípravě i na dalších turnajích,“ říká Zdeněk Musil.  

Ale kvalitní turnaj se neobejde bez dalších partnerů. „Myslím si, že ve spolupráci s Badminton Europe a partnerem turnaje firmou Yonex se podařilo opět vytvořit pro hráče i diváky velmi pěkné a kvalitní prostředí odpovídající významu turnaje,“ vyjmenovává Zdeněk Musil dva nejdůležitější. „Věřím, že oživení přinesla i novinka v podobě Badminton Europe TV, která umožnila těm, kteří nemohli přijít přímo do Městské haly, sledovat živé přenosy alespoň z televizního kurtu.“
 
Ale živé nebyly jen přenosy, ale také stránky Czechbadminton.cz, které zaznamenaly nejvyšší sledovanost MMČR v historii. „Mé velké poděkování patří „týmu czechbadmintonu“. I oni odvedli tradičně skvělou práci a myslím si, že naše stránky mistrovstvím opravdu žily,“ všiml si předseda svazu.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading