logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Zkrácenou extraligu vyhrály Benátky nad Jizerou, první ligu Vesec a Klimkovice B

Čtvrteční vyhlášení nouzového stavu a s tím související zrušení většiny badmintonových soutěží znamená, že předčasně a bez finálových bojů známe vítěze extraligy i 1. ligy.

Extraliga byla vedením ČBaS v reakci na nouzový stav a bezpečnostní opatření Vlády ČR ukončena, odehráno nebude čtvrtfinále ani finálový turnaj play-off. Platí tedy výsledky po základní části: extraligový titul z loňska obhajuje tým BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou, stříbro bere Sokol Radotín Meteor A, překvapivý bronz pak putuje na západ Čech zásluhou BA Plzeň.

Konečnou tabulku extraligové sezóny 2019/2020 najdete zde.

Kvůli předčasnému ukončení známe i vítěze obou divizí 1. ligy.

Na západě si medaile rozdělí TJ Slovan Vesec (zlato), SK Prosek Praha (stříbro) a BK TU v Liberci (bronz). Na východě vyhrál tým TJ Sokol Klimkovice B před TJ Orlovou Lutyní a TJ Sokolem Dobruška.

Přehled výsledků 1. ligy najdete zde.

Vítězem extraligy se stejně jako vloni stává tým BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou, tentokrát bez finálových bojů. Foto: Jan Rumler.

Baráž o extraligu a kvalifikace o 1. ligu zrušeny zatím nebyly, o aktuálním vývoji a případné podobě těchto soutěží bude vedení ČBaS včas informovat.

Na závěr dodejme, že ve čtvrtek 12. března "zamrznul" i domácí žebříček. Kdo mu k tomuto datu vévodí, se podívejte zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading