logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Zpráva z mládežnických turnajů ve Slovinsku: Dvořák s Rázlem stříbrní v deblu U17

Daniel Dvořák a Jan Rázl získali na mládežnickém turnaji U17 Medvode Cup ve Slovinsku stříbro ve čtyřhře.

Chlapecká část čtyřčlenné české výpravy na tento turnaj si postupně v pavouku čtyřher poradila s páry ze Slovinska, Belgie, Španělska a opět Slovinska. V nedělním finále bohužel Dvořák s Rázlem nestačili na Rakušany Bailoniho s Nicolussim a prohráli 21:10, 11:21, 13:21.

Ke stříbru gratulujeme!

Jan Rázl si k deblové medaili připsal osmifinálové umístění ve dvouhře i mixu, kde nestačili společně s Kristinou Kozempelovou na druhou nasazenou slovinskou dvojici až 20:22 ve třetím setu. Dvořák společně s Veronikou Novákovou postoupili o kolo dále, tedy do čtvrtfinále, kde prohráli pro změnu s nasazenými jedničkami z Rakouska.

Osmičku si v šestnáctičlenném pavouku zahrály Kozempelová s Novákovou ve čtyřhře dívek, tam nestačily na později vítězené maďarské sestry Vetorovy. Kristina Kozempelová se představila ještě ve dvouhře a postoupila do osmifinále. Tam ji v těsné třísetové bitvě vyřadila Slovinka Špela Alič (23:21, 16:21, 19:21).

Výsledky U17 Medvode Cupu najdete zde.

Ve stejném slovinském městě se zároveň hrál turnaj pro badmintonisty U11-U15. Česko mělo zástupce ve všech kategoriích a pěkné výsledky zaznamenaly především dívky.

Ve dvouhře U11 se skupinou probila až do čtvrtfinále Michaela Fedorková, stejná hráčka si po boku Anežky Kovaříkové zahrála čtvrtfinále i v deblech U13. Do stejné fáze turnaje postoupily v této kategorii i disciplíně Markéta Dobešová s Julií Königovou.

Výsledky turnaje Medvode Forza Cup najdete zde.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading