Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner

Adéla Molnáriová: Na čtvrtfinálový zápas hodně dlouho nezapomenu

Adéla Molnáriová ukázala na Mezinárodním mistrovství ČR juniorů v Orlové kousek, který český hráč na srovnatelné úrovni velmi dlouho nepřevedl. Ve čtvrtfinálovém utkání prohrávala ve třetím setu 13:20 a ještě dokázala zápas otočit. I za tento zápasový looping byla nakonec odměněna bronzovou medailí.

Na turnaji jsi byla druhá nasazená, nakonec jsi své nasazení neuhájila a skončila v semifinále. Jak jsi se svými výkony a výsledky spokojená?

Snem každého hráče je turnaj vyhrát. Viděno reálně je třetí místo v této konkurenci slušný výsledek.

Ještě bych se vrátil ke čtvrtfinálové bitvě se Slovinkou Nikou Koncuk, kdy jsi po dramatickém průběhu vyhrála 23:21 ve třetím setu.

Myslím, že na tento zápas s Nikou hodně dlouho nezapomenu a ani lidé v hale, kteří mi fandili.

Jelikož jsem ve třetím setu prohrávala 13:20 a zápas jsem ještě dokázala otočit a vyhrát 23:21.

Za stavu 20:13 pro Niku nikdo v hale nevěřil, že bych mohla tento zápas ještě vyhrát. Až na trenéra Honzu Tobolu, který mě svými silnými hlasivkami a s nervy z ocele, vyburcoval až k vítězství.

Také se musím omluvit panu trenérovi Luďkovi Žídkovi, který má zase o pár vlasů a nervů méně. (úsměv)

A atmosféra, která zavládla po posledním vyhraném balónu se ani slovy popsat nedá. Ani kamera, kterou jsme zápas natáčeli to napětí nevydržela a za stavu 13:20 ji prostě došla baterie. (ještě větší úsměv)

V semifinále byla nad tvé síly mladičká Ruska Romina Gabdullina. Jaké bylo setkání s jednou z nastupujících hvězdiček evropského badmintonu?

Setkání s Rominou bylo velmi rychlé. (smutný úsměv)

Přes svůj věk (patnáct let, pozn. aut.) je to velmi sebevědomá a talentovaná hráčka.

Její potenciál je nejen v kvalitní hře, ale i ve verbálním a hlasovém projevu, kterým se dokáže neuvěřitelně povzbudit.

Kromě dvouhry jsi hrála i čtyřhru s Eliškou Maixnerovou, kde vás po velké bitvě vyřadily pozdější finalistky z Ukrajiny. Jak bys zhodnotila váš zápas?

Velmi kladně bych zhodnotila naši hru ve druhém setu, kdy jsme do Ukrajinek dokázaly bušit hlava nehlava a škoda jen, že jsme to nepředvedly i ve třetím setu.

Možná, kdybychom se deblu věnovaly více než pouze na turnaji, kdo ví, jak by zápas dopadnul.

Jaké to je hrát „doma“, je to pro tebe spíše svazující nebo jsi naopak ráda, že nemusíš cestovat a přijdou tě podpořit tvoji kamarádi?

Tento turnaj patří mezi mé nejoblíbenější z celé sezóny a vždy se na něj velmi těším.

Je dobré alespoň jednou za sezónu nemuset cestovat na turnaj 10 hodin a mít kolem sebe spoustu lidí, kteří mi drží palce a fandí mi.

Ovšem jestli chcete doopravdy slyšet celou pravdu, před každým zápasem jsem byla pos… až za ušima. (úsměv)

Adélo, tobě bylo v březnu osmnáct let, což je pro mnoho sportovců přelomový věk, kdy končí v juniorské kategorii a přechází do kategorie dospělých. Do Vánoc máme měsíc, co by sis od Ježíška přála – jakých výsledků bys chtěla dosáhnout mezi juniory?

Přála bych si, aby mé snažení v juniorské kategorii bylo co nejlepší, ať už na domácím poli (mistrovství ČR), tak i na mezinárodních turnajích.

Omlouvám se za obecnou odpověď, ale tajná přání se nemají říkat nahlas.

V každém případě bych chtěla, aby hra českých juniorů a juniorek  nabyla v Evropě většího respektu a to i mým přispěním.

A moc si přeji, ať se mi vyhýbají nemoci a zranění, těch už jsem si zažila docela dost.

Jaké máš badmintonové plány do budoucna, tedy do kategorie dospělých?

Plán turnajů na příští sezónu v kategorii dospělých je již hotový, k jeho realizaci bude ovšem zapotřebí jak dřina na tréninku, tu si beru na sebe, tak i finance.

Takže případní sponzoři, hlaste se. (prosebný úsměv)