Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Propozice a rozlosování

Mezinárodní mistrovství ČR juniorů - čeští hráči mají ty nejvyšší ambice

 
Juniorské mezinárodní mistrovství České republiky je pro většinu českých juniorů vrcholem podzimní části sezóny, turnajem, kde by měla kulminovat jejich forma. Ale non est regula quin fallat – není pravidla bez výjimky – výše uvedené neplatí pro čtveřici Petra Hofmanová, Šárka Křížková, Marek Teller a Milan Ludík. Toto kvarteto se zúčastnilo juniorského mistrovství světa v indické Puně a podzimní vrchol mají za sebou. 

Právě tato čtveřice by měla vést český tým k cestě za vítězstvími. Vzhledem k obsazení turnaje a množství nasazených českých hráčů není od věci uvažovat i o výhře v jednotlivých disciplínách. 

Největší české favoritky lze najít v páru Šárka Křížková – Petra Hofmanová. První nasazený pár a hráčky první stovky světového žebříčku dospělých ale velmi pravděpodobně narazí už ve 3. kole a potom ještě ve čtvrtfinále na ruský pár a Rusky jsou vždy silnými soupeřkami. Ale to nic nemění na to, že Šárka s Petrou si do Orlové přijely pro výhru. 

Ve čtyřhře mužů by se postup mladých českých pistolníků rovnal překvapení – naši hoši pálí sice rychle, ale často nepřesně. Postup do finále by byl překvapením, celkové vítězství senzací – ale nechme se překvapit a připomeňme, že dvojice Marek Teller – Petr Jelínek je třetím nasazeným párem. 

Ve smíšené čtyřhře to nebudou Rusové, kdo se bude řídit heslem „nás mnogo“, ale Češi. Mezi prvními čtyřmi nasazenými páry najdeme hned tři od nás, od Makotřas. Nasazené dvojky Milana Ludíka a Šárku Křížkovou doplňují Lukáš Zevl Lucií Havlovou a nejmenší mixový pár na západ od Orlové a na východ od Aše – Petra Hofmanová a David Horáček. To by bylo, aby z toho něco nebylo. 

Je to paradox posledních let. Ač je českým juniorům oprávněně vytýkáno, že k pravému deblovému pojetí má jejich „hraní ve čtyřech“ daleko, jsou největší české úspěchy poslední doby spojeny s párovými disciplínami – ze všechny jmenujme výhru Kristíny Ludíkové na ME juniorů 8. dubna 2007. 

Ale třeba tomu letos na juniorském MMČR bude jinak a ve dvouhře se lvíčatům povede lépe než ve čtyřhře. Spoléhat můžeme zejména na Lukáše Zevla, Petra Jelínka a Elišku Maixnerovou ve svých dvouhrách třetí a čtvrté nasazené. Pro domácí diváky jsem si to nejlepší nechal na konec – druhá nasazená ve dvouhře bude Adéla Molnáriová, rodačka z nedalekých Dětmarovic a členka pořádajícího oddílu TJ Orlová-Lutyně.  

Věřme, že o hráčích zmíněných v tomto článku, se ještě dočteme, v ideálním případě ještě v nedělním článku komentujícím finálové duely.  

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník