Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 


Stránky turnaje

 

Dnes začíná Yonex Belgian International 2008 - včetně jedenácti Čechů

 
Dnes začne v belgickém Mechelenu podzimní část letošní sezóny evropských circuitových turnajů. Netřeba zdůrazňovat, že i čeští hráči čekali podzimní turnaje jako papírový drak povznášející vítr – ve startovní listině jich napočítáme hned jedenáct, což je oproti loňskému kvartetu výrazný posun.

Loni Českou republiku reprezentovala čtveřice Pavel Florián, Petr Koukal, Martina Benešová a Kristína Ludíková; shodou okolností hráči, kteří poté na mistrovství republiky získali zlaté medaile ve dvouhře a podíleli se na všech prvenstvích v deblových disciplínách.  

Vzhledem k tomu, že takto početné pole hráčů nejsem schopný sám sledovat, poprosil jsem o spolupráci Tomáše Kopřivu a Ondřeje Kopřivu. Více děr, více syslů, více hlav, více smyslů. Tomáš jako starší a zkušenější na mou nabídku reagoval podezřívavě (cituji): „Zdá se mi to, nebo nám zcela pozvolna a nenápadně chceš předat břímě v podobě reportáží o turnajích a získat tak dobrovolníky píšící bez nároku na honorář? Nebo jsou tvé úmysly čistší a vidíš v naší dvojici mladou krev, která dychtí po psaní a chceš ji tímto pomoci dosáhnout uznání?“ 

Moje odpověď nebyla tak květnatá, proto ani nestojí za citaci. Byla však úspěšná, neboť Tomáš na ni reagoval slovy: „Dobře, jsme domluveni, očekávej osvěžující injekci v podobě kyprého článku.“ 

Pro české fanoušky je zde naděje na velmi dobrý turnaj. V obou dvouhrách máme po jednom nasazeném hráči (Petr Koukal je třetí nasazený, Kristína Ludíková šestá nasazená), nasazena bude i česko-chorvatská dvojice Jakub Bitman – Zvonimir Durkinjak, jistě i ostatní čeští hráči budou bojovat o ta nejlepší umístění a o tom všem si budete moci přečíst v kyprých článcích bratrů Kopřivových.  

Od čtvrtka do neděle se máte opravdu na co těšit. 


Češi v akci – hlavní soutěž

Martina Benešová vs. Karin Schnaase (Německo)

Kristína Ludíková vs. Yik-Man Wong (Nizozemí)

Pavel Florián vs. Stefan Wojcikiewicz (Kanada)

Petr Koukal vs. soupeř z kvalifikace

Jan Vondra vs. Carl Barter (Anglie) 
 

Petra Hofmanová, Šárka Křížková vs. Franziska Burkert, Carla Nelte (Německo)

Jakub Bitman, Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko) vs. soupeři z 1. kola

Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva vs. Nick Fransman, Jonathan Gillis (Nizozemí, Belgie) 
 

Martina Benešová, Pavel Florián vs. Johann Goliszewski, Felix Schoppman (Německo) 
 

Češi v akci – kvalifikace

Dominika Koukalová, Petra Hofmanová a Šárka Křížková

Jakub Bitman, Tomáš Kopřiva a Ondřej Kopřiva 
 

Petra Hofmanová, Patrick Kraemer (Německo)

Šárka Křížková, Misha Zilberman (Izrael)


Pepa Rubáš

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník