Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Petr Koukal
(autor fotografie Rudy Engels)


Stránky turnaje

 

Yonex Belgian International 2008 - tři Češi ve čtvrtfinále

 
Postup do čtvrtfinále Yonex Belgian International 2008 mají za sebou tři čeští hráči. Podle očekávání tvoří postupovou trojici všichni tři nasazení – Petr Koukal, Kristína Ludíková a Jakub Bitman, hrající ve čtyřhře mužů se Zvonimirem Durkinjakem (Chorvatsko). V Mechelu, vlámském diamantu, se brousí diamanty českého badmintonu do vysokého lesku.

Kristína Ludíková postoupila do čtvrtfinále ladným krokem primabaleríny z Louskáčka; své soupeřky nepustila přes patnáct bodů v setu. Petr Koukal své soupeře „louskal“ o něco obtížněji. Především ve druhém kole s takřka neznámým, ale nikoliv herně nekvalitním, Gertem Kunkou (Estonsko) musel vynaložit veškerý svůj um, aby odvrátil hrozbu třetího setu. „Dnes jsem oba zápasy kontroloval. I za stavu 17:19 ve druhém setu s Kunkou jsem dokázal získat v ten pravý okamžik čtyři body za sebou. To je podle mého názoru velmi důležité. Soupeř hrál dobře a nepříjemně, o čemž svědčí i jeho vítězství v prvním kole nad zkušeným nizozemským hráčem Rune Massingem,“ zhodnotil svůj páteční výkon Petr, pro něhož představují Estonci – připomeňme nepříznivou bilanci s Raulem Mustem –  zjevně herní oříšek. 

Obě české jedničky nečeká zítra snadný úkol. Petr usínal s vidinou dvou těžkých zápasů s indickými Anandy (Anand Pawar a Chetan Anand) a Kristína bude čelit ve čtvrtfinále své nejméně oblíbené soupeřce na okruhu Olze Konon (Bělorusko), kterou na evropských turnajích dosud neporazila. Nepochybuji o tom, že se nejlepším českým hráčům zdají sny o badmintonu – budou zítra jejich výkony snové? 

Další čeští hráči ve dvouhrách si vedli rovněž velmi dobře. Jan Vondra a Pavel Florián zvládli těžké třísetové zápasy s anglofonními soupeři, Martina Benešová se statečně prala se silově hrající Karin Schnaase. 

V párových disciplínách zaujal jistý postup bratrů Kopřivových přes nizozemsko – belgický pár Nick Fransman – Jonathan Gillis a čekalo se, jak si povedou v souboji s jednou z nejlepších evropských dvojic Wouter Claes a Frédéric Mawet (Belgie). První nasazení domácí borci neponechali nic náhodě a Tomáše s Ondřejem dvakrát poznačili nepopulární třináctkou.  

Druhé deblové vítězství zaznamenal Jakub Bitman, jež spolu se Zvonimirem Durkinjakem porazili další „smíšený pár“ Misha Zilberman – Soren Granvholt (Izrael, Dánsko); jasný důkaz toho, že i čtyřhra mužů může být smíšená.  

Češi v akci

Dvouhra – 1. kolo

Martina Benešová vs. Karin Schnaase (Německo) 17:21 a 18:21

Kristína Ludíková vs. Yik-Man Wong (Nizozemí) 21:12 a 21:15

Pavel Florián vs. Stefan Wojcikiewicz (Kanada) 121:16, 13:21 a 21:13

Petr Koukal vs. Michael Lahnsteiner (Rakousko) 21:8 a 21:16

Jan Vondra vs. Carl Barter (Anglie) 21:16, 12:21 a 21:14 
 

2. kolo

Pavel Florián vs. Anand Pawar (Indie) 10:21 a 14:21

Petr Koukal vs. Gert Kunka (Estonsko) 21:17 a 21:19

Jan Vondra vs. Dieter Domke (Německo) 10:21 a 11:21

Kristína Ludíková vs. Nicola Cerfontyne (Anglie) 21:12 a 21:11 
 

Čtyřhry – 1. kolo

Petra Hofmanová, Šárka Křížková vs. Franziska Burkert, Carla Nelte (Německo) 16:21 a 13:21

Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva vs. Nick Fransman, Jonathan Gillis (Nizozemí, Belgie) 21:10 a 21:17 
 

2. kolo

Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva vs. Wouter Claes, Frédéric Mawet (Belgie) 13:21 a 13:21

Jakub Bitman, Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko) vs. Misha Zilberman, Soren Granvholt (Izrael, Dánsko) 21:17 a 21:16 
 

Smíšená čtyřhra – 1. kolo

Martina Benešová, Pavel Florián vs. Johanna Goliszewski, Felix Schoppman (Německo) 16:21 a 17:21

Šárka Křížková, Misha Zilberman (Izrael) vs. Agnizeska Wojtkowska, Wojciech Szkudlarczyk (Polsko) 13:21 a 17:21
 

Pepa


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník