Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Martina Benešová
(autor fotografie Rudy Engels)


Stránky turnaje

 

Bratři Kopřivové o Belgian International - článek první kategorie podruhé

 
Pojďme dnes zmínit pouze ty hráče, kteří vyhráli alespoň jeden zápas. Martina Benešová, Petra Hofmanová a Šárka Křížková nechť prominou, snad budou mít pochopení. 

Pavel „Florek“ Florián nejprve s Martinou Benešovou nastoupil k utkání ve smíšené čtyřhře proti německé dvojici. Mač byl ale poznamenán velkou mírou nesoustředěnosti (Pavel byl zřejmě myšlenkami již ve svém singlovém zápase), která rozhodla o neúspěchu české dvojice. 

Lépe se Pavlovi dařilo ve dvouhře, jelikož dokázal zdolat svého věčného rivala Wojcikiewicze z Kanady. Zápas byl doslova přeplněn různými (sportovními) gesty na obou stranách, a tak se schylovalo k tomu, že zápas bude po řádném ukončení pokračovat ještě pěstním soubojem. Nakonec tedy 21:16, 13:21, 21:13; 1.kolo: 4:3, Wojcikiewicz K.O.  

Ve druhém kole hrál Florek s indickým hráčem Pawarem. Po statečném výkonu se však vytáhlý Pavel musel před tímto drobným mužem sklonit.  

V tu chvíli už měl ale za sebou svůj první zápas nejlepší český hráč Petr Koukal. Péťa nastoupil proti rakouskému maratonci Michalovi Lahnsteinerovi. Míšův odpor byl marný, a tak Petr s přehledem postupuje turnajovým pavoukem dále. 

Ve druhém kole čekal na úřadujícího mistra ČR téměř neznámý Estonec Gert Kunka. Snažili jsme se dopátrat, co znamená v překladu jméno tohoto hráče, a až po sérii telefonátů s estonským velvyslanectvím v Belgii (v angličtině) jsme zjistili, že v češtině neznamená toto jméno nic. Hráče této země nemá Petr příliš v lásce, a tak si musel dávat pozor. Svou roli však až na drobná zaváhání zvládl výborně, a postoupil mezi nejlepších osm, kde dnes vyzve již zmíněného Ananda Pawara. 

Posledním a také nejstarším českým mužem, který představil své umění ve dvouhře byl Jan Vondra. Je třeba předeslat, že na Janovy zápasy se těšilo mnoho jeho skalních Fanoušků. Tito si opět přišli na své. V úvodním supertěžkém utkání proti Angličanu Carlu Baxterovi musel Honza sáhnout až do nejzazších koutů svého herního i slovního arzenálu a vytáhnout takové zbraně, které za normálních okolností zůstávají skryty. Karel nestačil čelit zejména Honzovým hrdelním projevům, a tak dostal. (21:16, 12:21, 21:14) 

Ve druhém kole však Honzovi vystavil jasnou stopku Němec Dieter Domke, a tak jel Honza hned dom ke Praze. 

Z českých žen se zmíníme pouze o Kristíně Ludíkové. (Martina Benešová prohrála v prvním kole s Němkou Karin Schnaase. Po bojovném výkonu v čerstvě zakoupeném luxusním triku odešla poražena 17:21, 18:21) Kika nejdříve přehrála mladou Holanďanku Yik Manovou-Wongovou a poté si poradila i s vyplašenou Angličankou Cerfontyneovovovou. Ano. Posledních několik slabik představuje citoslovce údivu nad skvělou hrou Kiky, které se ozývaly během zápasu z úst mnoha diváků. 

Jak říkáme my, Moraváci, pak se začaly hrát deble.

Jediná česká deblová dvojice na turnaji T. Kopřiva a O. Kopřiva si v prvním kole poměrně hladce poradila s málo zkušenými a lehce vyjukanými chlapci Fransmanem a Gillisem. Ve druhém kole však na kluky číhal nepříjemný ořech v podobě prvního nasazeného páru Mawet, Claes. S domácími borci chlapci dokázali držet krok vždy jen do poloviny setu, pak přišlo několik méně přesných rozehrávek, soupeři je využili, vytvořili si náskok a oba sety dotáhli do vítězného konce. (21:13, 21:13)

Po zápase jsem se kluků zeptal na jejich pocity, avšak byli skoupí na slovo. Jako odpověď utrousili pouze několik metafor, kterým jsem nerozuměl.

Kuba Bitman společně se svým chorvatským kamarádem Zvonimirem Durkinjakem sehráli utkání proti smíšené (avšak stále mužské) izraelsko-dánské dvojici Zilberman, Gravholt. Tato jediná česko-chorvatská dvojice na turnaji roli papírových favoritů potvrdila a s přehledem vyhrála 21:16, 21:17. Kluci mají našlápnuto k pěknému výsledku, pojďme jim dnes fandit! 

Přece jenom se lehce dotkneme i výkonu dobrušských princezen Šárky Křížkové a Petry Hofmanové. Hrály svou čtyřhru pěkně, avšak na sehranou východoněmeckou dvojici to bohužel nestačilo. 16:21, 13:21 

Chceme čtenářům připomenout, že náš výkon nám neumožnil zůstat v dějišti Her, a tak již nebudeme s to přinášet Vám horké novinky přímo z „ringu“. Držíme však palce alespoň ostatním soukmenovcům. 

Na závěr snad ještě sokolské: „Nazdar!“

Tomáš a Ondra


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník