Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Kristína Ludíková na vítězství proti Olze Konon ani tentokráte nedosáhla.
(autor fotografie Rudy Engels)


Stránky turnaje

 

Yonex Belgian International 2008 - konec českých nadějí ve stylu filmů Akira Kurosawy

 
Přesně před deseti lety zemřel Akira Kurosawa, legendární japonský režisér. Jako by všichni tři čeští hráči chtěli vzdát tomuto velikánovi světového filmu hold. Stejně jako herci v Kurosawových filmech podali ty nejlepší výkony, ale na soupeře nejsilnějšího to nestačilo.  

Osud se postavil do cesty všem českým reprezentantům, kteří v sobotu bojovali o postup do semifinále. Kristína Ludíková se utkala s Olgou Konon (Bělorusko), s níž slavila životní vítězství v podobě výhry na MEJ v loňském roce. Ale už na zmiňovaném evropském juniorském šampionátu spolu dívky hrály ve čtvrtfinále dvouhry a Kristína Olze ve třech setech podlehla. Od té doby na svou běloruskou soupeřku marně hledá vítězný recept. Nenašla jej ani v sobotu, když po necelé půlhodině podlehla Olze 12:21 a 19:21.  

Kurosawým opus magnum je film Sedm samurajů – podle něhož byl natočen dnes známější americký western Sedm statečných. Petr Koukal bojoval s Anandem Pawarem (Indie) jako statečný samuraj. Neměl sice sedm setbolů, ale i pět mělo být dostatečným náskokem pro zisk prvního setu. Nebylo. Petr promarnil všech pět šancí, odvrátil potom dva setboly soupeře, ale po třetím už musel kapitulovat. Kde se stala chyba se můžete dočíst přímo v Petrovo článku 

Poslední nadějí na postup do semifinále byl Jakub Bitman. Spolu se Zvonimirem Durkinjakem (Chorvatsko) nastoupili krátce po poledni proti německému páru Peter Käsbauer – Roman Spitko a vedli si zpočátku velmi dobře. Vedli. Největší náskok si „Durbiti“ vypracovali za stavu 15:10, ale od té chvíle „Kässpiti“ začali dotahovat. Česko-chorvatský pár si ještě stihnul vypracovat jeden setbol, ale už jej nestihnul zužitkovat. Německá dvojice zvládla lépe koncovku první sady a druhý set už zkušeně dohrála k celkovému vítězství.

Čtvrtfinálové zápasy českých hráčů  

Kristína Ludíková vs. Olga Konon (Bělorusko) 12:21 a 19:21 

Petr Koukal vs. Anand Pawar (Indie) 22:24 a 10:21 

Jakub Bitman, Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko) vs. Peter Käsbauer, Roman Spitko (Německo) 24:22 a 21:17

Pepa


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník