Kompletní výsledky

Bulgarian International Championships - dvě čtvrtfinále Jana Vondry a Jakuba Bitmana

Printcom Bulgarian International Championships

Jan Jakub Ryba, klasicistní autor České mše vánoční, by měl z tohoto článku nepochybně radost. Jan Vondra a Jakub Bitman, nositelé obou rybovských křestních jmen, se totiž v Sofii na Bulgarian International Championships probojovali do čtvrtfinále.

Jan Vondra, na turnaji druhý nasazený, v pátek nechal na kurtu hodně sil a ty mu v sobotním duelu s ruských rychlíkem Ivanem Sozonovem chyběly. V prvním setu ještě dokázal vyhrál 21:13, ale ve druhém setu se Váňa nenechal zahanbit a Jana porazil ještě o bod vyšším rozdílem. Ve třetím setu to byl opět ten starý dobrý Jan. Vykřesal z rezervoáru svých sil ty poslední a už už tlačil svůj výkon k vítězství. Po zápase Jan litoval lehkých chyb v závěru, které jej o vítězství připravili – Jan prohrál ve třetím setu 17:21 a s turnajem se rozloučil ve čtvrtfinále.

Druhý česko-ruský souboj začal chvíli poté, co dohrál Jan. Jakub, ryba dravá a k vítězství odhodlaná, byl spolu se Zvonimirem Durkinjakem (Chorvatsko) třetím nasazeným párem. Jak Jakub Bitman viděl svůj výkon? „Během celého prvního setu jsme byli lepší dvojicí a po dobrém výkonu si vybojovali vítězství 21:17. Druhý set byl od začátku velmi vyrovnaný kdy se žádné dvojici nepodařilo vyhrát dva body v řadě až do stavu 9:9. V tu chvíli přišla šťastně vyhraná výměna ruských hráčů a od té doby jakoby zařadili jiný rychlostní stupeň. Druhý set skončil v jejich prospěch 21:15. Ve třetím jsme museli opět začít hrát naši hru a nepouštět soupeře k jejich hře „za každou cenu dolů“. Bohužel se nám už tolik nedařilo, útok již ztrácel na své kvalitě a zápas spěl do nepříznivého konce,“ popisoval výkon česko-chorvatského páru Jakub.

Pokud vás zajímá, jak to vše dopadlo, a máte rádi happy-endy, raději dále snad ani nečtěte. Jan Jakub Ryba, autor jedné z nejhranější české vánoční písně, končí svůj život 8. dubna 1815 velmi pravděpodobně sebevraždou; o příčině jeho skonu se dodnes vedou spekulace.

Jan a Jakub si i přes porážku vedli lépe…

Jan Vondra vs. Ivan Sozonov (Rusko) 21:13, 12:21 a 17:21

Jakub Bitman, Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko) vs. Andrej Ashmarin, Anton Ivanov (Rusko) 17:21, 21:15 a 21:14