Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner

Hong Kong Super Series - Petr Koukal vs. Chetan Anand

Na druhém turnaji Super Serie za sebou vystavil Petru Koukalovi stopku indický reprezentant. Po Arvindu Bhatovi v Šanghaji rozsvítil na semaforu křižovatky prvního kola červenou Chetan Anand v Hongkongu.

Petr měl před utkáním se snědým Indem bilanci 1:1 na zápasy; Petr zvítězil letos v březnu na Swiss Open. Tato zápasová plichta má však svůj původ v době, kdy se Chetan potuloval spodní částí světové padesátky. Po vynikajících výkonech z letošního podzimu (mimo jiné vítězství na Mezinárodním mistrovství ČR a Bitburger Open, finále na Yonex Belgian International aj.) se propracoval až na současné 14. místo světového žebříčku!

V souboji dvou ofenzivně laděných borců začal Petr výborně. Vedl 3:0, 10:7 a ještě 11:9. Na tomto místě je třeba uvést, že se dnes hrály tři sety a ve všech se lámal Šumavan v jejich polovině.

V prvním setu Chetan otočil na 14:12 a i když se Petr ještě dostal do jednobodového vedení, na výhru v prvním setu už to nestačilo.

Ve druhém setu vedl Chetan 12:8 a s Petrovými akciemi to šlo k ledu stejně jako nedávno s akciemi islandských bank. Petrovi se však nezachvěla kolena, ale maximálně hlasivky, jak oslavoval vítězné míče; z příštích osmi výměn jich vyhrál hned sedm a otočil na 15:13. Tento náskok donesl až do konce celé hry.

1:1 na zápasy, 1:1 na sety. Třetí set bohužel popřel veškerou vyrovnanost obou borců. Petr v něm nezachytil nástup osmadvacetiletého Inda (0:4, 3:8) a i když se přiblížil na rozdíl tří bodů (5:8), Chetan znovu roztočil kolotoč svého bodového přídělu a trhnul se na 12:5. Tento náskok už jen pečlivě opatroval až do cíle třetího setu, po kterém se posunul do druhého kola.

Petr tak zakončil svou pouť letošními turnaji Super Serie v prvním kole, ale za své dva „indické výkony“ se rozhodně stydět nemusí. Naopak. V žebříčku, kde jsou evidovány pouze turnaje Super Serie se před turnajem držel na 32. místě a je zde předpoklad, že by se mohl v konečném účtování prodrat až mezi třicet nejlepších hráčů světa v hodnocení největších světových turnajů!