Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

China Open Super Series 2008 - Petr Koukal postupuje do 2. kola

 
Troufám si tvrdit, že v poměru „počet získaných bodů : předvedený výkon“, už nikdy ve své kariéře nebude Petr Koukal hrát bodově výnosnější zápas. Na turnajích Super Serie činí bodový příděl za 2. kolo 3600 bodů a Petrovi dnes stačilo pouze osmnáct minut k tomu, aby si o ně rozšířil své bodové konto, které k dnešnímu dni činí 26 231, což Petra řadí na 38. místo světového žebříčku.   
 

Když ve středu v 11:30 našeho času zakončil utkání 1. kola dvouhry mužů na turnaji Li Ning China Open Super Series 2008 s Clemensem Michaelem Smolou (Rakousko), 181. hráčem světového žebříčku, mohl být Petr nadmíru spokojený, že nestahoval kalhoty, když Bao byl ještě daleko. 
 

Původně měl totiž Petr hrát s Bao Chunlaiem (Čína), pátým hráčem světa, což by bylo zcela nepochybně minimálně svým průběhem zcela odlišné utkání. Ale Chunlai se z turnaje odhlásil a jeho pozici v turnajovém pavouku zaujal Clemens Michael. Byla to ale podobná záměna, jako když si místo čerstvého eidamu dáte na chleba okoralý sýr sýrového typu.  
 

Jistě vás zajímá výsledek dnešního mače. Dosud jsem ho neuvedl. Není až tak důležité, zda Petr vyhrál oba sety 21:3, 4 nebo 5, důležité je, že hladce postoupil do druhého kola na turnaji Super Serie. Teprve v něm se ukáže, jak na tom náš aktuálně nejlepší badmintonista vlastně je.  
 

Před soubojem druhého kola jsou karty jasně rozdané – vítěz zápasu Arvind Bhat vs. Petr Koukal, duelu sousedů ve světovém žebříčku, si poprvé v kariéře zahraje na turnaji Super Serie ve čtvrtfinále a navíc se na šířku badmintonové čáry přiblíží k hranici 30. místa světového žebříčku.  
 

Nechal si Petr v rukávu ještě nějaké eso? K postupu mezi osm nejlepších hráčů na turnaji, kde hraje šest hráčů první světové desítky, jej bude nutně potřebovat! 
 
 

Výsledek zápasu 1. kola

Petr Koukal vs. Clemens Michael Smola (Rakousko) 21:4 a 21:5

 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník