Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 



Rozlosování a výsledky

COMPO PRAHA 1. badmintonová liga - po 3. kole můžeme znát vítěze základní části i sestupující tým

Epicentrem třetího kola COMPO PRAHA 1. badmintonové ligy bude jednoznačně město F. L. Věka a Františka Kupky. Sokol Dobruška obhajuje loňský titul a právě toto kolo naznačí, jak jsou na tom s formou východočeští plejeři i jejich tradiční slovenské posily letos. Ale už dvě minulá kola naznačila, že žádné zemětřesení čekat nemusíme – hráči Dobrušky jsou na tom i letos výborně.

Nejprve v sobotu od 16.00 tým Sokol Dobruška uvítá družstvo Sokol Radotín Meteor Praha A. V tomto duelu nepůjde o nic menšího než o reprízu finálového souboje z minulé sezóny. Tehdy přesvědčivě zvítězilo družstvo Dobrušky. Tentokrát se čeká cokoliv, jen ne suverénní vítězství jednoho z týmů – pravděpodobná je remíza nebo vítězství jednoho z týmů nejtěsnějším poměrem 5:3.

Po tomto víkendu už můžeme znát vítěze základní části COMPO PRAHA 1. badmintonové ligy. V případě dvojnásobného úspěchu pražského Meteoru by se posledním hracím kole týmy Dobrušky a Benátek utkaly ve vzájemném souboji o druhé místo – není lepšího důkazu o důležitosti nadcházejících víkendových utkání pro souboje o první místa.

Ale nehraje se jen o titul. Hraje se i o postup do play-off nebo, chcete-li, o záchranu v naší nejvyšší soutěži smíšených družstev.

V současné době má nejhorší výchozí postavení zatím poslední Astra ZM Praha, která má ale výhodu v tom, že poslední tři zápasy letošního ligového ročníku bude hrát pouze se svými přímými rivaly – s aktuálně pátým Meteorem B, šestým Brnem a sedmým Českým Krumlovem.

Podstatně lépe je na tom pražský konkurent Astry – tým SK Prosek Praha. Nezvyklý mix dravého mládí a rozvážné zkušenosti slavil v této sezóně už nejeden úspěch a už jen „jeden bod navíc“ (za remízu) posouvá prosecké do play-off. Získají potřebný bod již ve víkendovém třetím kole, kdy zajíždí do Českého Krumlova, kde se body nezískávají lehce, a v neděli hostí Benátky, které naopak body lehce nerozdávají?    

Sobota, 3. 1. 2008, utkání začínají s výjimkou Dobrušky ve 13.00, v Dobrušce od 16.00

SKB Český Krumlov vs. SK Prosek Praha
Sokol Brno-Jehnice vs. Astra ZM Praha
BK Deltacar Benátky nad Jizerou vs. Sokol Radotín Meteor Praha B
Sokol Dobruška vs. Sokol Radotín Meteor Praha A 

Neděle, 4. 1. 2008, utkání začínají v 10.00

Sokol Radotín Meteor Praha A vs. Sokol Brno – Jehnice
SK Prosek Praha vs. BK Deltacar Benátky nad Jizerou
Sokol Dobruška vs. SKB Český Krumlov
Astra ZM Praha vs. Sokol Radotín Meteor Praha B



Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník