Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Výsledky turnaje
 


 

 

Croatian Junior International - druhé a třetí místo Elišky Maixnerové

 
Oproti minulému týdnu a turnaji ve Slovinsku bylo Croatian Junior International 2008 českými hráči obsazené výrazně hůře. Z nejlepších českých juniorů se turnaje zúčastnili jen Eliška Maixnerová a David Horáček.
  
 

Oba byli ve dvouhře mezi nasazenými a oba své nasazení beze zbytku potvrdili. David Horáček, turnajová pětka až osmička, postoupil mezi osm nejlepších, Eliška Maixnerová, druhá nejvýše nasazená, se pobojovala až do finále.  
 

Eliška si mimo jiné zahrála s reprezentantkou Egypta; ano, i v Egyptě se hraje badminton, egyptská hráčka byla mimo jiné i na olympijských hrách v Pekingu.  
 

Po čtyřech jistých dvousetových vítězstvích se před Eliškou otevřely dveře finále a možnost bojovat o turnajový triumf. Jak se dveře otevřely, tak se také zavřely – jestliže Eliška po celý víkend rozdávala dvousetové porážky, byla nucena v neděli dopoledne jednu přijmout, ve finále podlehla první nasazené Petře Poznanovič (Chorvatsko) 13:21 a 17:21. 
 

Ke druhému místu ve dvouhře dívek, přidala hráčka z pražské Astry ještě třetí místo ve čtyřhře, kde bohužel s Ivou Majstorovič (Chorvatsko) podlehly polské dvojici Ewa Piotrowska, Aneta Wojtkowska 18:21, 21:18 a 14:21. 
 

PS: Protože jsem nikdy v Chorvatsku nebyl, nemohu uplatnit větu „Gdje je najbliža benzinska crpka?“ (Kde je nejbližší benzínová stanice?) jinde než v tomto článku. Snad ji někdo využije lépe než já.   
 

Semifinále

Eliška Maixnerová vs. Elisabeth Baldauf (Rakousko) 21:8 a 21:14

Eliška Maixnerová, Iva Majstorovič (Chorvatsko) vs. Ewa Piotrowska, Aneta Wojtkowska (Polsko) 18:21, 21:18 a 14:21 
 

Finále

Eliška Maixnerová vs. Petra Poznanovič (Chorvatsko) 13:21 a 17:21

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník