czechbadminton.cz

Oficiální partner

Stránky turnaje

Yonex Dutch Open - velká středa kvarteta českých hráčů

Je přesně minuta po půlnoci, právě začal čtvrtek a skončila středa. Středa, která přinesla českým hráčům řadu cenných bodů, setů i vítězství. Velká středa. Na Yonex Dutch Open 2008, turnaji Grand Prix, se české kvarteto Petr Koukal, Pavel Florián, Jan Vondra a Martina Benešová představilo ve velmi dobrém světle.

Nelze jednoznačně napsat, komu se včera dařilo nejlépe. Každý z českých hráčů si může najít svůj důvod ke spokojenosti:

Petr Koukal

Petr potvrdil pozici devátého nasazeného hráče a bez ztráty setu se probojoval mezi šestnáct nejlepších. Pokud si po Mezinárodním mistrovství ČR stěžoval na únavu a malou chuť do hry, zdá se, že Petrovi opět zachutnalo.

A s jídlem roste chuť. Pokud se české jedničce podaří v dnešním odpoledním duelu zdolat Tsuen Seng Lee (Malajsie), kterému má z posledních vzájemných zápasů co vracet, myslím, že definitivně zažene hlad po dalším velkém vítězství.

Jan Vondra

Jistý postup přes účastníka olympijských her Edwina Ekiringa (Uganda) v prvním kole a trápení domácího favorita a jednoho z dlouhodobě nejlepších Evropanů v kole druhém – nad Dicky Palyamou (Nizozemí) Jan vedl v líté řeži 1:0 na sety, když otočil v prvním setu stav z 13:19 na 21:19. Neuvěřitelné!

Ve druhém a ve třetím setu už to přes všechnu snahu na vítězství nestačilo.

V druhém nejdelším zápase dne viděli diváci výborný výkon od obou dvou hráčů – už jen pro Janovu nezdolnou bojovnost byl tento zápas velkým zážitkem.

Pavel Florián

Pavel prožil podařený den. Původně se měl hned ve druhém kole utkat s nasazenou jedničkou celého turnaje. Po řadě odhlášek se nakonec v prvním a druhém kole popasoval se dvěma Nizozemci a protože i v zemi větrných mlýnů, tulipánů a Komenského náhrobku znají úsloví „do třetice všeho dobrého“, zopakuje si Pavel česko-nizozemský souboj i zítra. Dicky Palyama ale bude tvrdý ořech, Jan Vondra by mohl vyprávět.

Martina Benešová

V souboji s první nasazenou Jie Yao (Nizozemí) Martina moc šancí neměla, ale ve smíšené čtyřhře s Pavlem Floriánem donutili pár Rendra Wijaya – Meiliana Jauhari (Indonésie) ke hře na nejvyšší rychlostní stupeň. Indonésané odcházeli z kurtu řádně opoceni, ale naneštěstí také s výhrou 23:21 a 21:19. I přes porážku velmi dobrý výkon od české dvojice!

Zápasy 1. kola

Pavel Florián vs. Ben Maes (Nizozemí) 21:14 a 21:17

Jan Vondra vs. Erwin Ekiring (Uganda) 21:18 a 21:8

Petr Koukal vs. Sourabh Verma (Indie) 21:19 a 21:12

Martina Benešová vs. Jie Yao (Nizozemí) 5:21 a 11:21

Pavel Florián, Martina Benešová vs. Rendra Wijaya, Meiliana Jauhari (Indonésie) 21:23 a 19:21