czechbadminton.cz

Oficiální partner

Chong Wei Lee krátce po svém dnešním vítězství

Ve finále dvouhry mužů se utkají Lin Dan a Chong Wei Lee

Oba nejvýše nasazení překonali poslední překážku před očekávaným finálovým duelem – Lin Dan měl cestu do finále o něco snazší, Chong Wei ale chvílemi ukazoval prakticky dokonalý badminton.

Lin Dan (1.) vs. Chen Jin (4., oba Čína) 21:12 a 21:18

Tento zápas byl předposledním v pátečním programu, po něm následovalo už jen finálové utkání ve čtyřhře žen.

Byla to doslova čínská exhibice, na obou hráčích bylo vidět, že se velmi dobře znají a mnohé výměny tomu odpovídaly – byly velmi dlouhé; vůbec nejdelší trvala 105 vteřin a během ní oba borci odehráli 92 úderů.

Dan o svém vítězství rozhodl dvěma ráznými nástupy. V prvním setu odskočil ze stavu 11:9 na 20:10, v setu druhém bylo ještě za stavu 15:15 skóre vyrovnané, ale stačily dvě nevynucené a dvě „vynucené chyby“ Jina a za stavu 19:15 už de facto nebylo co řešit.

Chong Wei Lee (2., Malajsie) vs. Hyun Il Lee (Korea) 21:18, 13:21 a 21:13

Chong Wei velmi zkušeně kontroloval průběh prvního setu, během kterého vedl o dva, tři body.

Ve druhém setu předvedl Hyun Il vynikají sérii, kdy za stavu 6:6 získal deset bodů v řadě!

Za stavu 16:6 už oba druhý set jen dohrávali.

Před třetím setem radil Misbun Sidek Chong Weiovi jen krátce, Chong pokýval hlavou a jakoby mu řekl „nemusíte mi radit, trenére, tenhle zápas nepustím“.

A jak řekl, tak udělal. Zahrnul svého korejského soupeře drtivými útoky a vedl 8:1 a 10:3. Za tohoto stavu naskakoval Chong Wei na kontrakraťas Korejce, ale tomu se podařilo zahrát „prasátko“a namísto stavu 11:3 pro Chong Weie se Hyun Il nadechl k velké stíhací jízdě, na jejíž konci byl stav jen 11:10 pro druhého nasazeného Malajce.

Po přestávce jakoby si Chong Wei znovu uvědomil, co má hrát, několik dravými útoky přes bekhend Hyun Ila si vypracoval náskok 19:11 a v dalších čtyřech výměnách získal potřebné dva body pro ukončení zápasu.

Po zápase Chong Wei křepce přeskočil bariéru, která odděluje trenéry od kurtu, jakoby ani neměl v nohách těžký třísetová zápas – to je ostatně průvodní jev závěrečných duelů, že vítězové nejprve děkují svým trenérům a teprve poté jdou podat ruku soupeři a rozhodčím.