Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Veteráni skákat
stále ještě dovedou!

Bitburger Open a ME veteránů - dva turnaje a jeden velký úspěch

 
Včera mezi 12:00 a 13:00 prožil český badminton jednu ze svých lepších hodin. Ve 12:24 zvítězil Petr Koukal ve druhém kole Bitburger Open, ale to ještě nebylo v popoledním čase vše. O dvanáct minut později korunoval Filip Týc dobré výkony českých hráčů na Mistrovství Evropy veteránů, když se po jistém výkonu probojoval už do semifinále. 

Není všem dnům konec, ale byl to konec lepších hodin v tento den. Po Filipovi hráli na Mistrovství Evropy veteránů ještě Zdeněk Gonda a pár Jiří Dohnal – Pavel Kubiš, ale nikdo z nich na výhru nedosáhnul.     

Tři veteráni je velmi dobrý film a šest českých veteránů předvádělo ve Španělsku velmi dobré výkony. Ono se není ani čemu divit. V českém prostředí totiž chybí dravé mládí, takže nejen šestice Filip Týc, Jan Jirásek, Michal Koudelka, Zdeněk Gonda, Pavel Kubiš a Jiří Dohnal, ale i další dříve narození hráči mají ideální možnost hrát na největších českých turnajích a v první lize; málokde platí „všechno zlé je pro něco dobré“ tak trefně. 

Večer sehrál zápas 3. kola Petr Koukal s litevskou jedničkou Kestutisem Navickasem. Souboj desátého nasazeného (Kestutis) se šestým (Petr) dopadl bohužel lépe pro litevského maratonce na kurtu.  

Na Bitburger Open a ME veteránů tak už máme jen po jednom zástupci. Ve čtvrtfinále se Petra Hofmanová – Šárka Křížková utká s nasazenými jedničkami z Indonésie a šancí mají asi tolik jako králík proti hladové kobře. Filip Týc se v semifinále nenasazených utká se švédským borcem Stefanem Edvardsonem a šancí na postup do evropského finále bude mít nepochybně více. 

Včerejší zápasy českých hráčů

Petr Koukal vs. Ben Beckman (Anglie) 21:15, 21:23 a 21:13

Petr Koukal vs. Kestutis Navickac (Litva) 12:21 a 16:21 
 

Filip Týc vs. Alexander Antipov (Rusko) 21:8 a 21:9

Zdeněk Gonda vs. Carsten Løsch (Dánsko) 4:21 a 14:21

Pavel Kubiš, Jiří Dohnal vs. John Cooper, Julian Pristley (Anglie) 7:21 a 14:21

Pepa


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník