czechbadminton.cz

Oficiální partner

Završí Lu Lan v duelu o třetí místo absolutní čínský triumf?

Dvě Číňanky ve finále dvouhry žen

Vše směřuje k očekávanému zápisu do historie. Čínské hráčky velmi pravděpodobně obsadí první tři místa – o pořadí se rozhodne zítra, ale pro domácí ani tak důležité není. Důležitý je kolektivní úspěch a ten se podle všeho podaří dokonale.

Xie Xingfang (1.) vs. Lu Lan (3., obě Čína) 7:21, 21:10 a 21:12

Bez tří minut hodinový duel nabídl sice všechny atributy moderního ženského badmintonu, ale něco tomu chybělo – opravdová bojovnost, nesmlouvavý boj o každý míč.

Xingfang se v prvním setu nedařilo, byla u každého míčku o krok pomalejší a kazila lehké míče.

Ve druhém setu se totéž opakovalo – s tím rozdílem, že tentokrát onou „o krok pomalejší a lehce kazící“ byla Lan.

Ve třetím setu se hrálo do stavu 8:8, kdy si Xingfang postupně vypracovala náskok 15:10 a bylo jen otázkou času, kdy bude celý zápas ukončen.

Zhang Ning (2., Čína) vs. Maria Kristin Yulianti (Indonésie) 21:15 a 21:15

Obhájkyně olympijského vítězství dělí už poslední krok od druhého olympijského vítězství. Zatímco v prvním setu se Ning o vítězství obávat nemusela, neboť po celý set vedla vždy o několik bodů, ve druhé sadě rozhodla o svém úspěchu až za stavu 14:14.

Po zápase se vítězka podivovala nad svým štěstím. „Od minulých olympijských her jsem byla mnohokrát zraněná. Nikdy by mě nenapadlo, že se tady budu na kurtu cítit tak dobře,“ popsala své pocity jen několik minut po utkání Ning.