Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Stříbrná Eliška Maixnerová

Finnish International Junior Championships - tři odvážné české dívky se vypravily do Finska


Rok pozvolna směřuje do finiše a tak není náhoda, že evropští junioři objíždějící circuitové turnaje zamířili na Finnish International Junior Championships 2008. Znovu se ukázalo, že dívky vydrží mnohem více než chlapci. Našim juniorům už je zima a hřejí se doma u kamen, tři odvážné dívky nabraly směr sever – Eliška Maixnerová, Petra Hofmanová a Marcela Nesvedová.

Zatímco dívky hrály, měl jsem poměrně dost času spočítat všechna finská jezera. U čísla 25 148 jsem to ale definitivně vzdal a rozhodl se soustředit na badminton. A dobře jsem udělal. Jednak zápasů našich dívek bylo jen dvanáct a především se minimalizovalo riziko setkání se sobem; o cestě přes zdánlivě zamrzlý led ani nemluvě.

Největší díru do finských ledů udělala Eliška Maixnerová. Ve dvouhře hned v prvním kole přestála kritický okamžik, když jí od porážky s Ruskou Annou Marčenko dělilo méně než málo (18:21, 22:20 a 21:12). Co tě nezabije, to tě posílí. A Eliška, posilněna dokonalým a především dokonaným obratem, postupovala dalšími koly jistým krokem.

V semifinále se utkala s první nasazenou Petrou Petranovič (Chorvatsko) a i druhou bitvu zvládla vítězně (18:21, 21:17 a 21:18).

Pro finále ovšem Eliška změnila taktiku. Nad Laurou Vana (Estonsko) vyhrála první set, což se jí v předchozích třísetových duelech nepovedlo. V následujících dvou sadách nebyla od výhry daleko, ale poslední krok se jí už bohužel nepodařil. Po výsledku 23:21, 18:21 a 19:21 se tak musela spokojit „jen“ se druhým místem.

Doplňme, že Petra Hofmanová se utkala v osmifinále dvouhry s domácí Nanou Vainio a podlehla jí 20:22 a 14:21.

Eliška a Petra si totiž svůj souboj s Laurou a Nanou zopakovali v semifinále čtyřhry. I tentokrát ale naše dívky severskému duu podlehly (15:21 a 16:21).
Nejen za odvahu vypravit se v zimě do Finska, ale především za výkony si Eliška, Petra i Marcela zaslouží pochvalu. Jak známo, Ježíšek je fandou badmintonu, takže až si přečte tento článek, jistě dívkám nadělí minimálně o jeden dárek víc.


Umístění českých dívek na dalekém severu

Eliška Maixnerová – 2. místo ve dvouhře, 3. místo ve čtyřhře
Petra Hofmanová – 9. místo, 3. místo
Marcela Nesvedová – 17. místo. 9. místo


Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník