Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

Head Slovak Junior 2008 - ochladilo se a naděje českých juniorů zmrzly

 
Výčet tří nejlepších reprezentačních družstev na mezinárodním mistrovství Slovenska: Rusko, Ukrajina a Francie; Francouzi měli mezi šestnácti osmifinalisty chlapecké dvouhry devět hráčů! Výčet těch druhých tří nejlepších: Slovinsko, Rakousko a Polsko. 

Pokud bychom měli rozhodnout, jak velkou díru do světa udělali naši junioři, pravděpodobně by byl spor, zda by to byla dírečka velikosti špendlíkové hlavičky nebo ucha jehly. Opravdu velmi, ale velmi malá díra.  

Konkurence byla poměrně silná, hráči prvních tří výše uvedených zemí patří k evropské špičce – tam patří opravdu jen pár českých výjimek. Konkrétně jeden pár v jedné disciplíně.  

Ale ani jim se nedařilo. Petra Hofmanová a Šárka Křížková, které byly opět první nasazené ve čtyřhře dívek a stejně jako před týdnem v Orlové i zde se se soutěží rozloučily, aniž prošly bránou čtvrtfinále. I tak bylo čtvrtfinále Petry a Šárky nejlepším českým výsledkem. 

Ano, na tři desítky českých juniorů – a to včetně hráčů, kteří se zúčastni Mistrovství světa a kteří se zúčastní Mistrovství Evropy – v pěti turnajových pavoucích připadá jedno jediné (!) čtvrtfinále. 

Ne, nebyl to z českého pohledu povedený turnaj. Jde o to, zda poukázal na to, že i evropský nadprůměr je někde jinde nebo zda se jen tento turnaj našim lvíčkům nepodařil. Svět není černobílý – ani jedno, ani druhé. Ale naši junioři by se měli velmi pečlivě připravit na druhou polovinu sezóny, protože jinak to s jejich ambicemi bude černé. 
 

České výsledky těch několika lepších (kritérium výčtu jmen – dvouhry a smíšená čtyřhra osmifinále, čtyřhry čtvrtfinále) 
 

Dvouhra – osmifinalisté

Petr Jelínek
Eliška Maixnerová
Petra Hofmanová (s pozdější vítězkou na tři sety)
Šárka Křížková
Kateřina Tomalová  
 

Čtyřhra – čtvrtfinalistky 

Šárka Křížková – Petra Hofmanová 
 

Smíšená čtyřhra – osmifinalisté

Váslav Benbenek – Iva Sahánková
David Horáček – Petra Hofmanová
Ondřej Král – Zuzana Pavelková
Lukáš Kurz – Kateřina Tomalová

 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník