Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Gustiani Sari Megawati -
překvapivá vítězka dvouhry žen

Memoriál Ing. Holobradého - první vítězové nové sezóny

 
Neměl bych to již více komplikovat, dva turnaje v jediném článku už úplně stačí. Ale k Memoriálu Ing. Holobradého a Yonex Japan Super Series 2008 ještě jeden „turnaj“ přidám. Dnes se totiž ještě jela Velká cena Prahy – dostih tříletých a starších koní na 1600 metrů o 450 000 korun. Fanoušci badmintonu jistě zbystří, protože turnaj se stejným názvem se přece koná v hale Spojů Praha vždy v březnu.   

Nicméně i mezi badmintonisty vyhrává ten nejrychlejší, ten nejlépe připravený kondičně i takticky; někdy i černý kůň. De facto jen dva rozdíly jsou mezi koňmi a badmintonisty. První je ten, že koně jí obrok, zatímco badmintonisté by tak dlouho o hladu nevydrželi a jí každý den. Druhý rozdíl je v prohození naběhaných metrů a finanční odměny. Badmintonisté – s nadsázkou řečeno – za víkend uběhli 450 000 metrů a hráli o 1600 korun. 

V dvouhrovém měření sil tříletých a starších hráčů se jako nejlepší hřebec ukázal Tomáš Kopřiva. Protože má sil na rozdávání, k vítězství ve dvouhře přidal i první místo ve čtyřhře mužů, když spolu s bratrem Ondřejem (prvním učedníkem Ježíšovým) odrazili nápor ostatních českých párů a potvrdili své 81. místo na světovém žebříčku; na světovém žebříčku aktuálně máme ve čtyřhře dokonce 50. hráče světa, ale Jakub Bitman na turnaji hrál pouze dvouhru a vzhledem k doznívajícímu nachlazení ji pojal poměrně volně. Bratři Kopřivové – či stručně „Hluchavky“ – budou spolu s Jakubem našimi největšími nadějemi ve čtyřhře na mezinárodním mistrovství, které ve čtvrtek začíná v Brně.  

Ve dvouhře žen se ve finále utkaly dvě ještě ne dvacetileté slečny. Po lítém boji zvítězila nakonec ta indonéská nad pražskou – Gustiani Sari Megawati porazila Elišku Maixnerovou 21:17, 18:21 a 21:11. Gustiana Sari si neudělala výlet z Indonésie jen na Holobradého, tak slavný Ladislav Šrámek – pořadatel turnaje – zase není, měla by odehrát celou sezónu v benáteckém dresu. 

Ve čtyřhře žen zvítězily v souboji prvních a druhých nasazených, ty druhé – Miroslava Vašková a Pavla Janošová porazily Šárku Křížkovou a Petru Hofmanovou. Rovněž tyto dva páry by měly být k vidění v Brně.  

Smíšená čtyřhra byla výsadou párů Pavel Mečár – Barbora Bobrovská a Martin Herout – Hana Milisová. Kdyby spolu sehrály deset zápasů, pravděpodobně by bylo celkové skóre velmi vyrovnané. Dnes ale zvítězil Pavel a Barbora. 


Finálové zápasy Memoriálu Ing. Holobradého a Yonex Japan Super Series 2008

Dvouhra mužů: Tomáš Kopřiva (2., Sokol Dobruška) vs. René Neděla (Montas Hradec Králové) 21:8 a scr.

Sony Dwi Kuncoro (2., Indonésie) vs. Chong Wei Lee (1., Malajsie) 21:17 a 21:11  
 

Dvouhra žen: Gustiani Sari Megawati (BK DELTACAR Benátky n/J) vs. Eliška Maixnerová (3., Astra ZM Praha) 21:17, 18:21 a 21:11

Wang Yihan (Čína) vs. Zhou Mi (7., Hongkong) 21:19, 17:21 a 21:15 
 

Čtyřhra mužů: Tomáš Kopřiva, Ondřej Kopřiva (1., oba Sokol Dobruška) vs. Pavel Kubiš, Ondřej Lubas (4., Prosek Praha, Sokol Radotín Meteor Praha) 21:16 a 21:17

Lars Paaske, Jonas Rasmussen (2., Dánsko) vs. Muhammad Ahsan, Bona Septano (Indonésie) 21:17, 15:21 a 21:13 
 

Čtyřhra žen: Miroslava Vašková, Pavla Janošová (2., Sokol Radotín Meteor Praha, BK Kopřivnice) vs. Šárka Křížková, Petra Hofmanová (1., obě Sokol Dobruška) 21:17 a 21:18

Weng Shu, Zhao Yunlei (Čína) vs. Eei Hui Chin, Pei Tty Wong (4., Malajsie) 21:19, 5:21 a 21:18  
 

Smíšená čtyřhra: Pavel Mečár, Barbora Bobrovská (Slovensko) vs. Martin Herout, Hana Milisová (Montas Hradec Králové, SKB Český Krumlov) 21:19 a 21:18

Muhammad Rijal, Vita Marissa (5., Indonésie) vs. Nova Widianto, Lilyana Natsir (1., Indonésie) 14:21, 21:15 a 21:15 
 

Pepa


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník