Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

 

Petr Koukal v Číně, Jakub Bitman ve Skotsku - třikrát škoda tří třísetových porážek

 
Však víte, když nejde o život, nejde o nic, je to jen sport a vyhrát může jen jeden. Ale dnešní tři výsledky dvou českých hráčů zamrzí – Petr Koukal a Jakub Bitman již jeli v tramvaji do stanice „Vítězství“, ale na předposlední zastávce si museli vystoupit. 

Ne, nečekejte článek ve stylu dramat Tennessee Williamse, kterému jsem ukradl tramvaj a přejmenoval název stanice. O pravá psychologická dramata se dnes starali oba naši reprezentanti.  

Petr Koukal si včera na China Open Super Series v 1. kole hravě poradil se svým rakouským soupeřem a dnes jsme s napětím očekávali, zda překoná hradby druhého kola na největších světových turnajích.  

Zápas 2. kola s Arvindem Bhatem (Indie) začal Petr výborně. V prvním setu ani jednou nepustil Arvinda do vedení a stále vedl o bod, dva, tři. Nakonec to stačilo na výhru 21:18.  

Ve druhém setu to byl pro změnu Arvind, kdo vedl. Za stavu 13:15 se Petr nadechl k útoku a pěti body v řadě se na tři body přiblížil životnímu výsledku – vedl 18:15. Pokud bude někdy v budoucnu vynalezen stroj času, potom Petr bude kvůli následujícím šesti výměnám pravděpodobně jedním z prvních kupujících. Všechny je totiž prohrál a svůj sen o postupu mezi nejlepších osm na turnaji Super Serie musí snít i dál. 

Jakub Bitman byl v Číně v létě na třítýdenním soustředění a od té doby nemá rád rýži. Nevím, co nebude mít rád po návratu ze Skotska, kde dnes hrál na turnaji Bank of Scotland International; Skoti nejsou takoví škrti, skotská banka je na tom dobře, založena byla roku 1695 a přežila přes tři sta let! 

Jakub dnes sehrál šest setů, šest vyrovnaných setů ve dvou zápasech – vyhrál jen dva a s dvouhrou i čtyřhrou se loučí. Ve dvouhře měl na svého belgického soupeře mečbol, ve čtyřhře byl spolu se Zvonimirem Durkinjakem (Chorvatsko) blízko cenného skalpu třetí nasazené nizozemské dvojice Jorrit De Ruiter – Jurgen Wouters. 
 

Třikrát škoda tří třísetových porážek: 

Li Ning China Open Super Series 2008 – 2. kolo

Petr Koukal vs. Arvind Bhat (Indie) 21:18, 18:21 a 15:21 
 

2008 Bank of Scotland International Badminton Championships – 1. kolo

Jakub Bitman vs. Loic De Vrye (Belgie) 18:21, 21:15 a 20:22

Jakub Bitman, Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko) vs. Jorrit De Ruiter, Jurgen Wouters (Nizozemí) 19:21, 21:17 a 16:21 
 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník