Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Tomáš a Ondřej Kopřivové -
úžasně vzletný pár...

 

Tomáš a Ondřej Kopřivové pějí oslavné chorály na své výkony na Memoriálu Ing. Holobradého

 
Bylo mi navrhnuto, abych krátce zhodnotil svůj výkon a výkon mého bratra Ondřeje (jenž byl neprávem Josefem R. zován prvním učedníkem Ježíšovým, což je křivda, neboť Ondřej je na české poměry vcelku ortodoxním konfucionistou) na Memoriálu Ing. Holobradého. Tento návrh jsem přijal a společně s bratrem tedy zapěji několik oslavných chorálů na naše výkony. 

Začněme čtyřhrou. Díky 81. místu na světovém žebříčku jsme byli nasazeni jako pár číslo jedna. To s sebou neslo hned několik výhod:  

1) cítili jsme se dobře

2) nemuseli jsme hrát otravné první kolo

3) byl nám umožněn vstup do VIP sekce na tribuně

Naše cesta turnajovým pavoukem však nebyla lehká. Po prvním celkem vydařeném zápase proti dvojici Mečár, Provazník jsme stanuli před jednou z plzeňských dvojic. Byli jsme však zaskočeni - zápas se hrál v neděli, ale dvojice nastoupila oděna ještě v Sobotních Rubáších. Po tuhém boji však bylo vítězství nakonec naše.  

I v dalších zápasech se nám podařilo potvrdit (i když mnohdy ne zcela podle našich představ) turnajové nasazení a nakonec jsme získali první místo, diplom, pohár, gratulaci, uznání, peníze, ženy atd. 

Přestávky mezi našimi zápasy ve čtyřhře se Tomáš rozhodl neZevlovat, ale využít je aktivně, totiž dvouhrami. Je třeba ale podotknout, že zároveň se začátkem jeho cesty turnajovým pavoukem také nastoupil cestu poznání. Na konci turnaje totiž poznal, že v hale nebylo lepšího hráče.  

Mimo halu však ano. Někteří totiž přísahali, že viděli, jak se venku rozcvičuje Lin Dan. Pokud to byl skutečně On, pak je tím vysvětlena Jeho nepřítomnost na Yonex Japan Super Series. Co však pohledával na Praze 3, nevíme.  

Tento incident byl později částečně vysvětlen, neboť se nedaleko haly konaly každoroční nedělní trhy, na kterých bylo přítomno mnoho asijských prodavačů. Spatřený člověk tak zřejmě nebyl Lin Dan, ale zbloudilý trhovec, který se marně snažil nahnat zákazníky ke svému stánku se spodním prádlem. 

Tomáš a Ondřej Kopřivové


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník