Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Stříbrná Pavla Janošová
 

Kompletní výsledky

Velká cena Kopřivnice - velká sóla pro Tomáše Kopřivu a Gustiani Sari Megawati

 
První prosincový víkend a Velká cena Kopřivnice – to je stejně neoddělitelné spojení jako například vousy, mitra a plášť a Mikuláš. V tradičním předvánočním čase se v rodišti Emila Zátopka ještě nerozdělovaly dárky, ale body do českého žebříčku a pro ty nejlepší i peníze; budou se hodit, Ježíšek si za cestu do středu Evropy účtuje rok od roku více a více.

Ještě než začal víkend, ještě než doznělo řinčení čertovských řetězů, než dozněly andělské chóry a konejšivé hlasy Mikulášů, začala v pátek odpoledne kvalifikace. Do hlavní soutěže se probila mimo jiné i Alžběta Bášová ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře spolu se svým otcem Petrem – v obou disciplínách došla až do čtvrtfinále, což si zaslouží jistě nemalou mikulášskou nadílku.

Ve dvouhře Alžbětu zastavila Pavla Janošová, kopřivnický andílek, bronzová hráčka z juniorského Mistrovství Evropy 2005. Stejně jako na konci března roku 2005 v nizozemském Den Boschi i na začátku prosince roku 2008 v Kopřivnici Pavla po kurtu létala a zastavit jí dokázala až ve finále Gustiani Sari Megawati, Indonésanka hrající tento rok v benáteckých barvách.

I když Gustiani do České republiky přiletěla na jeden rok, v klubových kronikách zůstane zapsána navždy; alespoň tam, kde se zúčastnila nějakého turnaje. V Kopřivnici zůstane zapsaná hned trojnásobně, protože k výhře ve dvouhře přidala spolu s Petrou Hofmanovou výhru ve čtyřhře a spolu s Tomášem Kopřivou vítězství ve smíšené čtyřhře. Na zápis tří vítězství už se pero musí smočit v kalamáři se zlatým inkoustem!

Ale nebyla to vždy vítězství v Caesarovském stylu „Veni, vidi, vici“. V sobotním večerním semifinále čtyřhry musely Gustiani s Petrou tvrdě bojovat s párem Miroslava Vašková – Pavla Janošová (21:13, 18:21 a 21:17). V nedělním finále smíšené čtyřhry vedla dvojice Pavel Drančák – Hana Kollarová v obou setech 20:17, ale žádný ze svých setbolů nevyužila a ve dvou setech zvítězili Gustiani a Tomáš.

I Tomáš Kopřiva, stejně jako jeho indonéská mixová partnerka, neměl cestu ke třem kruhům vítězství předem umetenou jako curlingový kámen. Ve dvouhře neztratil pravda ani set, ale ve čtyřhře spolu se svým bratrem Ondřejem Kopřivou musel ve finále s párem Jakub Bitman – Pavel Drančák bojovat na tři sety. Bitva to byla vítězná. 

Ale kdo jiný by měl na Velké ceně Kopřivnice zvítězit než bratři Kopřivové?

Výsledky finálových zápasů 

Tomáš Kopřiva vs. Petr Jelínek 21:14 a 21:19

Gustiani Sari Megawati vs. Pavla Janošová 21:9, 25:23

Tomáš Kopřiva, Ondřej Kopřiva vs. Jakub Bitman, Pavel Drančák 21:13, 12:21, 21:15

Gustiani Sari Megawati, Petra Hofmanová vs. Hana Kollarová, Štěpánka Vazačová 21:18 a 21:19

Tomáš Kopřiva, Gustiani Sari Megawati vs. Pavel Drančák, Hana Kollarová 22:20 a 23:21

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník