Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 


 


 

 

Yonex Hungarian International - jen pět českých výher

 
Nejméně podařený mezinárodní turnaj z českého pohledu od začátku roku. Nikdo z mnoha českých hráčů, kteří se ho zúčastnili, se neprodral přes čtvrtfinále, většina z nich vypadla již v kvalifikaci. 

Šance na úspěch zde jistě byly. Jakub Bitman byl spolu se svým chorvatským spoluhráčem Zvonimirem Durkinjakem prvním nasazeným párem. Jan Vondra, stále vedoucí evropský circuitový žebříček, byl ve dvouhře mužů nasazeným hráčem číslo čtyři, Pavel Florián, kterému na circuitovém žebříčku patří druhé místo, byl šestý nasazený. 

Kromě výše jmenovaných odjeli na turnaj další hráči, kteří svůj hráčský potenciál už několikrát ukázali. Ale pokud sečteme všechny vítězné zápasy českých reprezentantů v hlavní soutěži, dojdeme k nelichotivému číslu pět. 

Ovšem i na maďarském turnaji lze najít pozitiva – jak se v Maďarsku říká, každá čabajka je dobrá: Pavel Drančák spolu se svým německým spoluhráčem Janem Patrickem Helmchenem prošli z kvalifikace až do čtvrtfinále. Pavel Florián ve dvouhře, bratři Kopřivé i pár Bitman – Durkinjak, byli ve svých posledních zápasech blízko vítězství; je otázka, zda u bratrů Kopřivových mluvit o smůle, v prvním setu s polským párem Moren – Rogalski ztratili vedení 20:13, ale ještě zvítězili 22:20, ale v dalších setech promarnili vedení 18:13 a 14:7. 

Při vědomí výborných vystoupeních českých reprezentantů na Mistrovství světa juniorů a Paris Super Series se v Budapešti bohužel naplnilo úsloví o tom, že jednou jsi dole, jednou nahoře.  

Umístění českých hráčů v hlavní soutěži

1. kolo – 17. místo

Jiří Skočdopole – Eliška Maixnerová
Pavel Florián 

2. kolo – 9. místo

Jan Vondra
Tomáš Kopřiva – Ondřej Kopřiva
Eliška Maixnerová – Kateřina Tomalová 

Čtvrtfinále – 5. místo

Jakub Bitman – Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko)
Pavel Drančák – Jan Patrick Helmchen (Německo)

 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník