Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Jan Vondra na snímku
dále od kamery.


Kompletní výsledky MMČR

Mezinárodní mistrovství ČR pohledem Jana Vondry

 
Mezinárodní mistrovství České republiky je minulostí. Výborně zorganizovaný turnaj měl jedinou pižku na kráse, a tou byly výkony a především výsledky českých hráčů. Až na světlé výjimky se nedokázali prosadit. Výjimkou z nejsvětlejších byl Jan Vondra, který se udržel v soutěži jako poslední český muž.  

Jak jsi spokojen se svými výsledky a s předvedenou hrou?

Je škoda, že jsem neměl na MM ČR formu, jakou bych si představoval a tak musím podotknout, že předvedená hra byla „nic moc“ a proto s výsledkem musím být spokojený. Bylo asi vidět, že chci moc. V sobotu na mě dolehla velká krize.

Ale i tak bych chtěl moc poděkovat kamarádům, fanouškům, že mi přišli zafandit. V Brně je vždy super kulisa a proto slibuji, že v příštím roce se budu chtít ukázat na stupních vítězů.  
 

Výsledky všech disciplín byly poměrně očekávané. Jak bys zhodnotil turnaj po herní stránce?

Turnaj byl velmi solidně obsazen jak v párových disciplínách, tak i ve dvouhrách. Jak se diváci mohli přesvědčit, tak i nenasazení hráči hodně moc „kousali“ a někteří postupovali i do semifinále či až do finále.

Jen bych chtěl ještě trochu zhodnotit párové disciplíny – jak diváci mohli vidět, tak Dánsko i Anglie jsou prostě stále daleko a specializace je u hráčů z těchto zemí moc znát.  
 

Máš za sebou mnoho desítek evropských turnajů. Jak si v porovnání s nimi vedl brněnský turnaj?

Je neuvěřitelné co Ladislav Vorel se svým týmem dokázal uspořádat a jaký nám reprezentantům dal komfort. Teď budu mluvit za sebe. Spát na hotelu zdarma hned vedle haly, mít postaráno – znovu bych chtěl zdůraznit, že zdarma – o velmi dobré jídlo, mít za kurtem trenéra, toto nemám na žádném mezinárodním mistrovství po celé Evropě.

Proto já osobně musím mluvit o práci Ladislava Vorla kladně. A v neposlední řadě je třeba ocenit i práci jeho týmu, bez kterého by se to asi nedalo zvládnout. Ještě jednou moc díky, Láďo! 
 

I ostatní hráči odjížděli z Brna spokojení.

Nezaslechl jsem od žádného hráče ani trenéra žádnou negativní reakci. Prostě vše klapalo, jak mělo.

Když jsem se s Ladislavem Vorlem bavil na turnaji, a dozvěděl se, co vše musel udělat a v čem všem musel vyjít vstříc, tak vůbec nechápu, jak mohl uspořádat na našem mezinárodním mistrovství tak vysoko dotovaný turnaj, jakým je International Challenge s dotací 15000 dolarů.

Já osobně hodnotím turnaj na vysoké úrovni. Málokterý turnaj je takto uspořádán. 
 

Chtěl bys ještě něco vyzdvihnout?

To jsem asi udělal v minulé otázce, ale ještě jednou bych rád vyzdvihnul diváky, kterých zde v pátek a v sobotu bylo dost a kteří nám pomáhali, abychom udělali co nejlepší výsledek. Bylo to moc příjemné. 
 

Hodnotíš turnaj velice pozitivně. Ladislav Vorel, hlavní organizátor, si tedy zaslouží uznání a poděkování.

Samozřejmě, že si Ladislav Vorel zaslouží uznání a poděkování.

Nejsem ten typ člověka, který se chlubí, píše o sobě výsledky atd., ale zde musím udělat výjimku – ještě jednou bych rád poděkoval Ladislavu Vorlovi a dodal, ať je v badmintonu ještě více takových nadšenců, kteří to myslí s českým badmintonem tak dobře.Pepa


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník