Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner

Mezinárodní mistrovství ČR – čtvrtfinále bylo pro české hráče konečnou

Loňské semifinále Kristíny Ludíkové ze čtyřhry žen zůstalo nepřekonáno – českým hráčům se v sobotu nepodařilo překročit čtvrtfinálové vody řeky Rubikon. Právě Kristína už už našlapovala na vítězný břeh, ale nakonec i ona odešla ze souboje o semifinále poražena.

S první nasazenou Judith Meulendijks (Nizozemí), jednou z dlouhodobě nejlepších Evropanek a aktuálně 23. hráčkou světa, sehrála Kristína Ludíková mimořádně vyrovnaný zápas.

V prvním setu nedala své soupeřce šanci a přesvědčivě zvítězila 21:13. Judith se ale nenechala rozhodit, uplatnila své zkušenosti a druhý set pro sebe získala prakticky stejným poměrem (21:14). Třetí set musel rozhodnout. V nádherném souboji, kdy byla ve vedení chvíli Kristína a chvíli zase Judith, se v koncovce žádná ze soupeřek „neutrhla“ o více než jeden bod. Kristína vedla ještě 18:17. Bylo to bohužel naposledy v zápase. Potom se jen bránila a za stavu 19:20 odvracela první mečbol. To se jí ještě podařilo, ale na druhý již nestačila.

Stejně jako v loňském roce, kdy ve čtvrtfinále nestačila na Rachel Van Cutsen, se Kristíniným osudem stala hráčka ze země tulipánů.

Příběhy obou českých jedniček, Petra Koukala a Kristíny Ludíkové, tak znovu mají podobný děj (juniorské úspěchy, rychlé prosazení v kategorii dospělých, účast na olympijských hrách), ale chybí jim výraznější „zápletka se šťastným koncem“ na domácím mezinárodním mistrovství. Jak včera Petr, tak dnes Kristína ale byli úspěchu velmi blízko.

Další dvě česká želízka v ohni největšího českého turnaje už takový odpor svým soupeřům nekladla. Jan Vondra v utkání se čtvrtým nasazeným Rajivem Ousephem (Anglie) prohrál prvních deset výměn – ráz utkání tím byl de facto určen. Po prohraném prvním setu Jan nesložil zbraně a s Angličanem indického původu držel krok. Ze stavu 9:9 ale Rajiv odskočil na 9:16 a zanedlouho už se Jan loučil s diváky. Zůstal sice posledním českým hráčem v soutěži, ale jistě chtěl jít ještě dál.

Petra Hofmanová se Šárkou Křížkovou mohly navázat na již zmíněný loňský úspěch Kristíny Ludíkové; partnerkou jí byla Olga Konon (Bělorusko). S belgickým párem Severine Corvilain – Nathalie Descamps v prvním setu na úspěch pomýšlet nemohly, v setu druhém ale naděje dlouho žila. Nakonec i poslední česká naděje zhasla, Belgičanky byly přeci jen lepší a zkušenější mladého českého páru.

Čtvrtfinálové výsledky českých hráčů

Kristína Ludíková vs. Judith Meulendijks (Nizozemí) 21:13, 14:21 a 20:22

Jan Vondra vs. Rajiv Ouseph (Anglie) 9:21 a 13:21

Petra Hofmanová, Šárka Křížková vs. Severine Corvilain, Nathalie Descamps (Belgie) 17:21 a 19:21