czechbadminton.cz

Oficiální partner

Kompletní výsledky

Mezinárodní mistrovství ČR – finálové zápasy

Stejně jako v loňském roce i letos se jednoznačnými hegemony Mezinárodního mistrovství ČR stali dánští hráči. Jejich singlisté sice vypelichali už před branami finále, ale ve třech párových disciplínách vpustili do finále pouze jeden jediný „nedánský“ debl.

Po loňském dvojnásobném vítězství Rasmuse Bondeho se nekorunovanou královnou dánské výpravy stala Helle Nielsen, které se, stejně jako loni Rasmusovi, podařilo zvítězit ve čtyřhře a smíšené čtyřhře; ve čtyřhře spolu Mariou Røpke, ve smíšené čtyřhře s Rasmusem Bondem.

Helle hrála po celé tři dny výborně, v devíti zápasech neztratila jediný set. Ba co víc, průměrně svým soupeřům nechala jen o něco více než dvanáct bodů na set. Opravdu královský výkon!

Nevím co přesně stálo za rozchodem juniorských mistrů Evropy z roku 2005 a loňských mistrů mezinárodního mistrovství ČR Kaspera Henriksena a Rasmuse Bondeho, ale ani bych se nedivil, kdyby Kasper už dále nemohl snášet někdy až nechutné výstupy Rasmuse během zápasu. Každopádně dobře udělal. Christian Skovgaard se na kurtě i mimo něj chová neskonale sympatičtěji, ale navíc se této nově složené dvojici daří – soustředěný výkon v průběhu celého turnaje dnes korunovali vítězstvím nad dalším dánským párem Jacob Chemnitz – Mikkel Delbo Larsen.

Z jutského poloostrova se nyní přesuňme i k dalším zemím, které měly zastoupení ve finálových duelech.

Ve dvouhře žen se střetly dvě nejvýše nasazené hráčky – Ella Diehl (Rusko) a Judith Meulendijks (Nizozemí). Zatímco Judith se do finále prodrápala, sehrála tři třísetové duely – ten nejvyrovnanější s Kristínou Ludíkovou – Ella neztratila ani set a nad svými soupeřkami čněla jako ruské kolo nad Londýnem; že by symbol časů příštích?

Ve finále Ella své jisté tažení turnajem korunovala. Zvítězila 21:14 a 21:13. Pokud nechala Helle Nielsen svým soupeřům průměrně o něco více než dvanáct bodů, potom Ella tento „bodový příděl soupeřkám“ zkrouhla pod dvanáct bodů na set.

Dvouhra mužů byla – stejně jako v loňském roce – v indické režii. Na loňský úspěch Arvinda Bhata navázal Chetan Anand, když porazil přemožitele Petra Koukala Carla Baxtera (Anglie) 21:15 a 21:14.

PS: Finále dohromady trvala 128 minut. Ještě o čtyři minuty a jednu třetinu rychleji (2:03:59) zaběhl dnes etiopský běžec Haile Gebrselassie maratón v Berlíně. Dámy a pánové, to je průměrná rychlost přes dvacet kilometrů za hodinu a průměrně jeden kilometr pod tři minuty; kolik českých hráčů by mu ten jeden kilometr stačilo... Neuvěřitelný výkon.

Finálové výsledky

Dvouhra mužů: Chetan Anand (Indie) vs. Carl Baxter (Anglie) 21:15 a 21:14

Dvouhra žen: Ella Diehl (Rusko) vs. Judith Meulendijks (Nizozemí) 21:14 a 21:13

Čtyřhra mužů: Kasper Henriksen, Christian Skovgaard vs. Jacob Chemnitz, Mikkel Delbo Larsen (všichni Dánsko) 21:16 a 21:16

Čtyřhra žen: Helle Nielsen, Maria Røpke (Dánsko) vs. Severine Corvilain, Nathalie Descamps (Belgie) 21:14 a 21:15

Smíšená čtyřhra: Rasmus Bonde, Helle Nilsen vs. Mikkel Delbo Larsen, Mie Schjøtt Kristensen (všichni Dánso) 21:12 a 21:11