Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Propozice
a průběžné výsledky
 

Mezinárodní mistrovství ČR juniorů - páteční první a druhá kola

 
Hned první den na Mezinárodním mistrovství ČR přinesl nejedno překvapení, bohužel i na náš účet – ve smíšené čtyřhře se se soutěží rozloučil druhý nasazený pár Šárka Křížková – Milan Ludík.  

Rozebírat jednotlivě zápasy prvního a druhého kola, by bylo asi stejně smysluplné jako počítat hvězdy na nebi, vždy pravdomluvné pojišťovací agenty a počet míčků v nové tubě; víme, jak se věci mají.  

Především dvouhry pročistily řady našich hráčů, ve dvouhře chlapců vypadlo v prvním kole sedm Čechů, šest postoupila o kolo dál.  

Dívky jsou v juniorském věku poněkud vyspělejší než stejně staří chlapci – na tomto turnaji se to mimo jiné projevuje tak, že mají odehráno o kolo více. Mezi šestnáctku nejlepších se probily jen čtyři Češky. Postupy „mladých veteránek“ – rozuměj hráček, které už mají něco nahráno, i když jsou věkem ještě juniorky – Petry Hofmanové, Elišky Maixnerové a Adély Molnáriové nepřekvapily; potěšila vesměs jistá dvousetová vítězství.  

Nejsvětlejším českým bodem v pátečním programu byla Alžběta Bášová (ročník 1993!), která zvládla dva těžké zápasy a doplnila své zkušenější kolegyňky mezi šestnáctkou nejlepších singlistek. 

Ze zápasů čtyřher se zaměřme na čtyřhru, která je nejen v juniorském věku nejoblíbenější. Smíšená čtyřhra je podle světově uznávaných průzkumů nejoblíbenější z 96%; pouze čtyřprocentní menšina preferuje čtyřhry stejného pohlaví.  

Soutěžení ve smíšené čtyřhře dospělo už do osmifinále. Velmi silně se jeví spodní osminka turnajové pavouka – jsou zde Poláci, Rusové a Ukrajinci. Nadějně se pro nás jeví dvě osminky uprostřed pavouka. Najdeme zde tři a půl českého pár; Jiřina Jurčíková hraje s Dmitrijem Avdošinem (Rusko).  

Jestliže jsem před turnajem prorokoval útok ve smíšené čtyřhře na základě domněnky „z toho množství českých párů to některému vyjde“, potom po dnešku je třeba přiznat, že řady sice prořídly, ale stále to někomu vyjít může. 

A o to koneckonců jde. Věřit v nejlepší, ale být připraven čelit nejhoršímu; to není „jen“ devadesáti šesti pravděpodobnostní poučka, ale stoprocentní. 

Víkend je před námi a s ním i těžké zápasy, které naplno prověří síly nejlepších českých juniorů a juniorek. Držme jim palce!

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník