czechbadminton.cz

Oficiální partner

Výsledky

Stříbro páru Lukáš Zevl a Lucie Havlová, bronzová medaile pro Adélu Molnáriovou

Dvě česká želízka v ohni nedělních semifinálových a finálových zápasů. Adéla Molnáriová v semifinále dvouhry a pár Lukáš Zevl - Lucie Havlová ve finále smíšené čtyřhry – dva letošní nejlepší české výsledky mohla jmenovaná trojice ještě vylepšit.

Nejprve se do víru nedělních utkání vrhla Adéla. S Rominou Gabdullinou (Rusko), nejlepší hráčkou na turnaji, měla však pramálo šancí na úspěch. Romina hrála opravdu ve velmi dobré pohodě a více než devět bodů v každém setu domácí hráčce nepovolila.

Diváci se mohli občerstvit a připravit se na podporu posledních českých hráčů v soutěži. Lukáš Zevl a Lucie Havlová jistě plánovali delší cestu ve dvouhře; Lukáš vypadl ve třetím kole, Lucie dokonce v kole prvním. Ale ve smíšené čtyřhře hlad po vítězství zahnali čtyřmi vítěznými duely.

Jejich pátý zápas na turnaji byl ten největší. Po semifinálové infarktové bitvě s ruským párem Sergej Ščerbin – Anastasia Nazarčuk, kterou čeští reprezentanti vyhráli až 25:23 ve třetím setu, opět sehráli zápas, který nebyl vhodný pro kardiaky a diváky se slabšími nervy.

S ruským párem Denis Gračev – Anastasia Červjakova ztratili mladí Češi první set poměrem 13:21, druhý však získali 21:15 a všechno měl rozhodnout set třetí. V něm byli bohužel lepší ruští hráči, kteří po výhře 21:18 mohli slavit vítězství nejen v tomto utkání, ale i v celém turnaji.

Závěrečná bilance domácích hráčů na mezinárodním mistrovství juniorů tedy zní: jedno druhé jedno třetí a pět pátých míst – v konkurenci suverénních polských a ruských reprezentantů to není málo, ale mohlo být i lépe.

Finálové zápasy

Adrian Dziolko (Polsko) vs. Luka Wraber (Rakousko) 25:23, 14:21 a 24:22

Romina Gabdullina (Rusko) vs. Yelyzavet Žarka (Ukrajina) 21:16 a 21:13

Matevž Bajuk, Matthias Bertsch (Slovinko, Rakousko) vs. Mateusz Dynak, Adrian Dziolko (Polsko) 21:14, 19:21 a 21:14

Anastasia Červjakova, Romina Gabdullina (Rusko) vs. Yuliya Kazarinova, Krystyna Varfolomyeva (Ukrajina) 21:10 a 21:12

Lukáš Zevl, Lucie Havlová vs. Denis Gračev, Anastasia Červjakova (Rusko) 13:21, 21:15 a 18:21