Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Výsledky
 

Mezinárodní mistrovství ČR juniorů - pár Lukáš Zevl a Lucie Havlová ve finále, Adéla Molnáriová v semifinále

 
Sport je krásný i krutý v tom, že mezi vítězi rozlišuje na vítěze a poražené. Pokud jde o velký turnaj, a to bezesporu Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů je, najdeme po sobotě mezi českými hráči jak velké vítěze, tak velké poražené.  
 

Velkými vítězi jsou Lukáš Zevl a Lucie Havlová, kteří jako jediní čeští hráči dokázali prorazit silný polsko – ruský blok a postoupit do finále. Cesta Lukáše a Lucie ale nebyla nedělní vyjížďkou parníčkem po Lipně, byla to strhující plavba neklidnými zpěněnými vodami.  
 

Včera a dnes sehráli Lukáš s Lucií dohromady devět setů a žádný nevyhráli přesvědčivěji než poměrem 21:17. Pravou zkoušku připravili LuLu svým příznivcům v sobotním večerním semifinále – s ruským párem Sergej Ščerbin - Anastasia Nazarčuk vyhráli až v napínavé koncovce třetího setu 25:23; postup do finále s metrovou vrstvou zásypu na zádech, jak je měli Lukáš s Lucií odřená. 
 

Velkými poraženými byly Petra Hofmanová a Šárka Křížková. Ve čtyřhře si oprávněně dělaly čáku na vítězství, ale už ve třetím kole podlehly ruskému páru Anastasia Červjakova – Romina Gabdullina 6:21, 21:17 a 18:21. Neznáme sice výsledek finálového duelu, ale zcela jistě byl tento zápas předčasným finále a jedním z vrcholů celého turnaje.  
 

Stejně tak mohla mrzet třísetová porážka nejlepší český chlapecký pár na turnaji – Petr Jelínek a Marek Teller podlehli Polákům Jackovi Kolumbajewovi a Patryku Szymoniakovi 22:24 ve třetím setu. 
 

Po Marka to bylo deja vu. Chvíli před svým zápasem ve čtyřhře dohrál dvouhru, kde s Patrykem Szymoniakem také svedl tuhou třísetovou bitvu, na jejímž konci byla porážka 20:22.  
 

Šťastně vyhranou koncovkou třetího setu jsme začínali, šťastně vyhranou koncovkou třetího setu budeme končit. Adéla Molnáriová, domácí hráčka a ve dvouhře dívek druhá nasazená, udolala Ninu Koncuk (Slovinsko) ve třetím setu 23:21 a postoupila mezi čtyři nejlepší. 
 

V zítřejších semifinálových (dvouhra) a finálových (všechny disciplíny) duelech budou mít nadvládu Poláci a Rusové. Českou badmintonovou školu budou reprezentovat Lukáš Zevl a Lucie Havlová ve finále smíšené čtyřhry a Adéla Molnáriová v semifinále dvouhry. V obou případech naši změří síly s reprezentanty Ruska – vítězství Lukáše a Lucie by bylo překvapením, vítězství Adély překvapením prvotřídním.   
 

Čtvrtfinále

Dvouhry

Adéla Molnáriová vs. Nina Koncuk (Slovinsko) 21:15, 19:21 a 23:21

Marek Teller vs. Patryk Szymoniak (Polsko) 23:25, 21:14 a 20:22

Milan Ludík vs. Luka Wraber (Rakousko) 12:21, 21:14 a 12:21

Petra Hofmanová vs. Jelizavet Žarka (Ukrajina) 22:20, 7:21 a 19:21 
 

Párové disciplíny

Petr Jelínek, Marek Teller vs. Jacek Kolumbajew, Patryk Szymoniak (Polsko) 21:23, 21:17 a 22:24

Alžběta Bášová, Kateřina Hejdrychová vs. Anastasia Červjakova, Romina Gabdullina (Rusko) 10:21 a 8:21

Lukáš Zevl, Lucie Havlová vs. Jacek Kolumbajew, Anneta Wojtkovska (Polsko) 21:19 a 21:17 
 

Semifinále

Lukáš Zevl, Lucie Havlová vs. Sergej Ščerbin, Anastasia Nazarčuk (Rusko) 21:18, 8:21 a 25:23

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník