Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 


Marek Teller


 

 

Mistrovství světa juniorů - první den soutěže jednotlivců přinesl řadu českých výher

 
Stejně jako voda, které se do cesty nepostaví hráz, tekly drobné říčky českých nadějí na Mistrovství světa juniorů. Ve dvouhrách i smíšené čtyřhře, které se hrály ve středu, naši hráči postupovali soutěží tak dlouho, než narazili na soupeře ze zemí, kde se porážka s českým reprezentantem neodpouští – hrází pro vody našich nadějí byli reprezentanti z těch nejlepších asijských zemí. 
 

Každý ze čtveřice Marek Teller, Milan Ludík, Petra Hofmanová a Šárka Křížková nastoupil do prvního kola dvouhry a už při pohledu to turnajového pavouka bylo přibližně jasné, „kdy už to dál nepůjde“.  
 

Šárka narazila hned v prvním kole, kde nestačila na soupeřku z Hongkongu. Ostatní měli soupeře z Bangladéše, Mauritiu a Singapuru – potěšila Markova výhra nad soupeřem ze Singapuru, Milan a Petra šli za povinným dvousetovým vítězstvím; ale zvládli jej „rychle a bezpečně“, což není vždy na této úrovni pravidlem. 
 

Ve druhém kole na Marka a Petru čekali soupeři s Indonésie. S tím se nedalo nic moc dělat. Naši hráči získali alespoň cenné zkušenosti s rychlou a přesnou hrou v takové kvalitě, jaká je v našich luzích a hájích vysoce nedostatkovým zbožím.  
 

Šťastným vítězem českého minisouboje „o hratelný průchod do třetího kola“ se stal Milan Ludík. Po soupeři z Bangladéše nastoupil Milan proti mladíkovi ze Srí Lanky a i když se v prvním setu poměrně trápil, prohrával ještě 12:14, nakonec z toho byla přesvědčivá výhra 21:17 a 21:6.  
 

Milan si tak zajistil bezplatnou pozvánku na „školení“ – ve třetím kole se utká s třetím nasazeným Číňanem Wang Zhengmingem a bude to boj o každý bod. 
 

Instruktáž špičkového světového badmintonu už mají za sebou Milan a Šárka ve smíšené čtyřhře – třetí nasazený korejský pár, stříbrný ze soutěže družstev, je za patnáct minut hry nepustil v obou setech přes desítku. 
 

Marek a Petra měli los přeci jen milosrdnější. Ale o co k nim byl milosrdnější los, o to nemilosrdněji si Marek s Petrou zahrávali s nervy svých příznivců. S francouzskou nasazenou dvojicí Sylvain Grosjean – Marion Luttmann bojovali tři sety. Nakonec po půlhodině boje zvítězili 21:14, 13:21 a 21:19 a postoupili do třetího kola, mezi 32 nejlepších párů juniorského mistrovství světa. 
 

Dvouhry

1. kolo

Marek vs. Ying Chong Kelvin Ho (Singapur) 21:15 a 21:18

Milan vs. Syed Salih Muhammad Sazza Sazzad (Bangladéš) 21:13 a 21:7

Šárka vs. Ying Suet Tse (Hongkong) 8:21 a 10:21

Petra vs. Kate Jessica Kim Lee Foo Kune (Mauritius) 21:13 a 21:9 
 

2. kolo

Marek vs. Evert Sukamta (Indonésie) 7:21 a 10:21

Milan vs. Amila Chamin Fernando (Srí Lanka) 21:17 a 21:6

Petra vs. Rizki Amelia Pradipta (Indonésie) 14:21 a 6:21 
 

Smíšená čtyřhra

2. kolo

Milan, Šárka vs. Ku Eung Kim, Se Rang Lee (Korea) 10:21 a 9:21

Marek, Petra vs. Sylvain Grosjean, Marion Luttmann (Francie) 21:14, 13:21 a 21:19

 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník