Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

PROPOZÍCIE TURNAJA ŠTVORHER.PDF

Poslední mečbol padesátiletých oslav: Česko – slovenský turnaj čtyřher

 
Český badminton za měsíc vstoupí do druhé poloviny století, bude mu jedenapadesát. Rozvážným krokem, jak už to zkušenější dělají, jistě se vyhne nástrahám všedního dne, které by mu ještě před pár lety braly čas, a zamíří vstříc zítřkům, u kterých všichni doufáme, že budou světlé.  

Ale dnes je českému badmintonu stále ještě padesát a kulatá nula na konci pobízí k narozeninovému reji; k půlnoci jsou oslavy nejlepší.  

Na začátku celý rok trvající párty bylo únorové Mistrovství republiky v Praze, během kterého se konal slavnostní večer, kde bylo oceněno 23 osobností za dlouholetý přínos českému badmintonu a do Síně slávy byli uvedeni Alena Poboráková a Ing. Petr Srbek.   

Na večer rozzářený badmintonovými hvězdami navázaly dílčí oslavy pořádané v jednotlivých krajích – setkání na místní úrovni možná nebyla tak blýskavá, nicméně o to vřelejší atmosféra na nich panovala. 

Badminton je ale především sport, a tak se slavilo především výbornými výkony českých hráčů. Na konci dubna 2008 mohl padesátiletý oslavenec hrdě hlásit – dva z mých nejlepších vnuků postupují na olympijské hry do Pekingu; olympijská kvalifikace přinesla hodně radosti a přinejmenším dvanáct výjimečných momentů.    

9. srpna 2008 se potom českému badmintonu dmula pýchou hruď – Petr Koukal a Kristína Ludíková zdobí dort celoročních oslav účastí v olympijském turnaji, Kristína navrch přidává pomyslnou třešničku v podobě postupu do druhé kola.  

Český badminton je padesátiletý jura, od kterého můžeme čekat ještě mnohé. Stále více lidí o sobě může prohlásit, že „už to někdy hráli“, stále více jich může říct, že „badminton je skvělý sport“ a tak u něj s radostí zůstali. Počet aktivních hráčů a příznivců badmintonu roste a s nimi i naděje, že příštích padesát let bude ve znamení jedné velké oslavy. Oslavy krásného sportu. 
 

PS: Poslední mečbol padesátiletých oslav promění v sobotu 13. prosince účastníci česko – slovenského turnaje čtyřher, který se koná na v Trenčíně a všichni, kteří pamatují začátky badmintonu v Čechách a na Slovensku jsou tímto srdečně zváni.   
 

  PROPOZÍCIE TURNAJA ŠTVORHER.PDF

 

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník