Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Přímo z ME veteránů na turnaj dorazil bronzový medailista v kategorii nad 35 let Filip Týc.

Memoriál Wernera Reichela st. - kladenští hráči obsadili všechna finále

 
Nenechte se zmást množstvím kladných slov a výher kladenských hráčů, turnaj se nehrál na Kladně, ale v Mostě. To jen badmintonisté z tohoto clubu – oddíl se jmenuje Badminton Club Kladno – ovládli celý turnaj. Ve všech disciplínách měli ve finále alespoň po jednom zástupci. 

Dalším typickým znakem turnaje byla lopotná cesta finalistů až na vrchol turnajového pavouka. Z deseti pouze čtyři prošli do posledního zápasu, aniž by ztratili set. Podle očekávání se tři z těchto suverénů se nakonec v neděli „radovali z celkového vítězství“.  

Na tomto místě bych rád poukázal na to, jak je používání této stokrát oradované fráze mnohdy nevhodné. Vítězové, kteří prošli turnajem bez zaváhání v podobě ztráty setu, se radovali ze svého úspěchu velmi střídmě – Jan Štika a Martina Vacková ve smíšené čtyřhře, Gustiani Sari Megawatti, Indonésanka s přechodným bydlištěm v Benátkách nad Jizerou, a pár Martina Vacková – Monika Erbenová

Dílem jim možná – vzhledem k teplotním podmínkám v hale – zmrznul úsměv na rtech, ale spíše to bylo tím, že kdo nepoznal nouzi, svého štěstí si tolik neváží.  

Nyní to bude již radostnější. Sice více nouze, ale také více radosti. Už asi tušíte, kam ve svých úvahách mířím. Kdo se během turnaje setkal s vlastním klopýtnutím, toho celkový vybojovaný úspěch potěšil více.  

Vítězství ve čtyřhře mužů vyloudilo potěšené úsměvy na našich tvářích (Jaroslav Sobota – Josef Rubáš); vzhledem k tomu, že jsme se již zvykli radovat se z mála, potěšily nás po cestě barevnosti podzimu, zelené traktory se žlutými koly John Deere, kterých jsme na polích cestou do Mostu napočítali nepočítaně, nebo jen z to, že na turnaji vůbec můžeme hrát.       

Důvod k radosti bude mít i Markéta Osičková, hlavní krotitelka divé zvěře v oddílu Astra ZM Praha. Dal jí ho její juniorský svěřenec Lukáš Kurz (ročník 1991). Bylo to vítězství z kategorie překvapivých, na Lukáše byl před turnajem vysoký kurz, ale nakonec na něj byli všichni soupeři „zu kurz“. 

Finálové výsledky 

Lukáš Kurz (Astra ZM Praha) vs. Václav Fridrich (BC Kladno) 27:25 a 21:16 

Gustini Sari Megawatti (Deltacar Benátky nad Jizerou) vs. Monika Erbenová (BC Kladno) 21:11 a 21:17 

Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) vs. Štěpán Pulkrábek, Dan Srčený (BC Kladno)  21:15 a 21:16 

Martina Vacková, Monika Erbenová (BC Kladno) vs. Petra Pilařová, Marcela Nesvedová (Chemička Ústí nad Labem, Jiskra Nejdek) scr. 

Jan Štika, Martina Vacková (Spoje Praha, BC Kladno) vs. Dan Skrčený, Monika Erbenová (BC Kladno) 21:17 a 21:18


 

Pepa


Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník