Na úvodní stránku... Český Badmintonový Svaz
czechbadminton.cz

Oficiální partner
 
 

Šárka Křížková
a Petra Hofmanová

Nenechte si ujít exkluzivní rozhovor s děvčaty.

Head Slovak Open - české páry budou dnes hrát o finále

Na Slovensku se hraje turnaj kategorie Future Series, turnaj nejnižší mezinárodní úrovně. Zatímco v Almere si vítěz přijde na 5000 bodů, v Prešově na 1700; pro představu, za osmifinále v Almere je 1920 bodů. Ale i zde je o co hrát, i zde je důvod, proč českým hráčům držet palce a sledovat jejich výkony a výsledky.

Do východoslovenského Prešova se vypravila početná družina českých hráčů, jejichž řady prořídly už po čtvrteční kvalifikaci a ještě více je pročistila utkání prvního a druhého kola hlavní soutěže, jež se hrála v pátek.

Zbyli jen ti, kteří měli dobrou formu nebo dobrý los, v ideálním případě obojí.

níže jmenovaných si ještě zaslouží naši pozornost Lukáš Zevl, jež po postupu z kvalifikace vyřadil v prvním kole šestého nasazeného Michaela Lahnsteinera (Rakousko).

Z níže jmenovaných si zaslouží pozornost především čtyřhry; málokdy se stane, že máme na turnaji první tři nasazené páry.

Jakub Bitman a Zvonimir Durkinjak (Chorvatsko) obhajují loňské prvenství, jsou první nasazení, ale ve druhém kole s o hlavu menší ukrajinskou dvojicí Vitaly Konov – Dmytro Zavadsky měli „z poloviny naši hoši“ plné ruce práce. Ale uspěli, zvítězili 17:21, 21:18 a 21:18 a velmi pravděpodobně odstranili z cesty za obhajobou možná své největší soupeře. Větší už to může být – při očekávaném postupu – jen ve finále s druhým nasazeným polským párem; nicméně nechvalme dne před večerem a turnaj před čtvrtfinále.

Druhý nasazený pár Petra Hofmanová – Šárka Křížková měl postup do čtvrtfinále gratis; v soutěži je jen čtrnáct párů, první a druhý pár měl dnes volno. V případě úspěchu s polskou dvojící Anna Narel, Natalia Pocztowiak by Petra se Šárkou mohly pomýšlet i na nedělní finále; Polky si jistě i tento zápas nahrají na kameru, kterou vyhrály v polské verzi úspěšného českého pořadu, jehož název v polštině zní „Napoczto“.

Bratři Kopřivové, turnajové trojky, si na nepřízeň losu nemohou stěžovat, postup do semifinále je při dobrém výkonu na dosah; po nepříliš přesvědčivých z posledních turnajů je zde šance na zlepšení, když už ne herní, alespoň výsledkové.

Kdo z českých hráčů se představí v sobotním čtvrtfinále?

Jakub Bitman vs. Markus Heikinnen (Finsko)

Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva vs. Ales Murn, Aljosa Turk (Slovinsko)

Jakub Bitman, Zvonimir Durkinjak vs. Marian Smrek, Vladimír Závada (Slovensko)

Monika Erbenová, Martina Vacková vs. Nanna Vainio, Elina Vaisanen (Finsko)

Petra Hofmanová, Šárka Křížková vs. Anna Narel, Natalia Pocztowiak (Polsko)

Pepa

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.


Přečtěte si další články

 

© Copyright ČBaS.   Stránky navrhl a spravuje - Filip Stádník